fbpx
shop-icon

Nowość – Stratasys J3 DentaJet. Niezwykła technologia druku 3D dla stomatologii

Już jest! W ofercie Stratasys pojawiła się nowa drukarka 3D dla branży stomatologicznej. Stratasys J3 DentaJet wyróżnia się swoją kompaktową konstrukcją oraz zaawansowaną technologią druku PolyJet. Dzięki niej masz możliwości multimateriałowego druku. Drukarka jest dostępna zarówno dla małych, jak i większych pracowni protetycznych oraz gabinetów stomatologicznych.

Dzięki temu urządzeniu, protetycy i stomatolodzy mają możliwość wykorzystania szerokiego spektrum materiałów oraz uzyskania wysokiej precyzji oraz dokładności w tworzeniu modeli zębów i szablonów. Drukarka Stratasys J3 DentaJet jest idealnym narzędziem dla osób, które szukają innowacyjnych rozwiązań w branży stomatologicznej i pragną oferować swoim pacjentom najwyższej jakości usługi.

Drukarka Stratasys J3 DentaJet

Sprawdź specyfikację drukarki 3D, zobacz więcej możliwości i zapytaj o ofertę

Drukowanie 3D w technologii PolyJet wyróżnia się przede wszystkim wysoką jakością i precyzją. Wysokość warstwy dostępna dla drukarki 3D Stratasys J3 DentaJet sięga 0,018 mm. To gwarantuje bardzo dokładne pasowanie, a także niezrównaną jakość powierzchni. Dzięki wykorzystaniu wymywalnego materiału podporowego ograniczamy czas potrzebny na obróbkę wydruków (ręczne odcinanie podpór w technologii SLA lub DLP) oraz zapewniamy jeszcze lepszą jakość wydruków.

Technologia PolyJet umożliwia mieszanie materiałów i wytwarzanie wyrobów o różnych efektach w jednym procesie. Po załadowaniu odpowiednich, najczęściej używanych materiałów budulcowych, możemy drukować wszystkie wyroby na tej samej platformie roboczej. Przestrzeń na materiały może pomieścić 4 kartridże z materiałem budulcowym i podporowym.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami i zapytaj o cenę

Daniel Dulian - edit

Daniel Dulian
Medical Application Manager

tel.: +48 533 344 469
e-mail: daniel.dulian@druk3d.cx

  Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przedstawienia informacji handlowych i marketingowych telefonicznie, e-mailowo lub poprzez newsletter.

  Twoje dane będą chronione. Administratorem danych osobowych jest
  firma CadXpert z siedzibą w Krakowie przy ul. Ciepłowniczej 23. W
  każdej chwili możesz cofnąć zgody. Zapoznaj się ze swoimi prawami:
  Polityka prywatności.

  Nowa drukarka 3D J3 DentaJet wyróżnia się możliwością drukowania z 3 materiałów biokompatybilnych:

  • Biocompatible Clear MED610™

  Zastosowanie materiału: indywidualne szyny chirurgiczne

  • VeroGlaze™ MED620

  Zastosowanie materiału: Prowizoria, try-iny, modele dentystyczne

  • Elastyczny MED625FLX™

  Zastosowanie materiału: szyny do metody pośredniego klejenia zamków ortodontycznych

  A także innych materiałów, takich jak:

  • VeroMagenta™ 
  • VeroDent™ PureWhite

  Z pewnością na J3 DentaJet możesz produkować modele ortodontyczne, a także szablony chirurgiczne. Uprość produkcję akrylowych aparatów, takich jak Hawley Retainers z materiałem osłaniającym (Separator Digital Material). Ułatwia on separację akrylu od wydrukowanych modeli.

  Opracowany na nowo system nanoszenia materiału ze stałą głowicą, obrotową platformą i światłem UV LED odpowiada za wydajność systemu, jednocześnie optymalizując wielkość urządzenia.

  J5 DentaJet wydruki
  Modele z drukarki 3D Stratasys J3 DentaJet