fbpx
shop-icon

Prototypowanie - zastosowania druku 3D

Zamów wydruk 3D

Drukowanie przestrzenne daje ogromnPrototyp wydrukowany w drukarce 3D e możliwości nie tylko na poziomie modeli testowych, ale także w pełni funkcjonalnych produktów. Drukowanie 3D jest szybką i łatwą metodą wytwarzania prostych, a także skomplikowanych geometrycznie modeli. Technologie przyrostowe pozwalają na optymalizację kosztów produkcji, oszczędność czasu oraz eliminację strat materiałowych. Użytkownik ma możliwość pełnej kontroli wytwarzania na każdym etapie procesu, co pozwala na szybkie poprawki projektu. W każdej chwili można zatrzymać urządzenie, zmienić koncepcję i rozpocząć wydruk od nowa.

Zalety szybkiego prototypowania z użyciem drukarki 3D

Dokładność i precyzja
Technologie drukowania 3D oferują coraz większą dokładność odwzorowania geometrii modelu i gładkość powierzchni. Metody najbardziej precyzyjne to:

  • SLA – polegająca na utwardzaniu płynnej żywicy wiązką lasera, gwarantuje precyzyjny wydruk, gładką jednokolorową powierzchnię oraz wyraziste kontury
  • PolyJet – jest technologią, w której materiał jest utwardzany w wyniku fotopolimeryzacji, wydruk posiada doskonałą jakość powierzchni, a rozpuszczalny materiał podporowy umożliwia otrzymywanie najbardziej zaawansowanych kształtów.

Szybkość otrzymywania modeli
Prototypowanie zajmuje mniej czasu, projekty są sprawniej wdrażane. Jesteśmy w stanie przedstawić klientowi gotowy prototyp w krótkim czasie od momentu otrzymania zlecenia.

Łatwość modyfikacji projektu na każdym etapie procesu
Poprzez oprogramowanie drukarki, można otrzymać podgląd wydruku oraz śledzić proces przyrostowy od początku do końca. W przypadku technologii FDM istnieje możliwość ustawienia minimalnego wypełnienia przy maksymalnej wysokości warstwy drukującej, tym samym przyspieszając procesu druku.

Ciągły przyrost materiału w procesie
W przeciwieństwie do innych metod, materiał jest dodawany, a nie tracony, co ogranicza koszty. W technologii SLS materiał, który nie został spieczony (wykorzystany) lub służył jako podpora, jest ponownie wykorzystywany do druku w kolejnym procesie.

Metoda pozbawiona ograniczeń
Jesteśmy w stanie odpowiedzieć na każdą potrzebę związaną z prototypowaniem. Za pomocą technologii druku 3D można otrzymywać modele o dowolnym kształcie. W technologii PolyJet możemy wydrukować najbardziej skomplikowane geometrie warstwą o wysokości nawet 0,016 mm. Dzięki łatwo rozpuszczalnym podporom obróbka postprocesowa jest ograniczona do minimum lub całkowicie zbędna.

Wydruk kilku modeli jednocześnie
Aby przyspieszyć proces prototypowania, istnieje możliwość wydruku więcej niż jednego modelu jednocześnie. W technologii SLS obiekty są układane jeden na drugim, a o ilości drukowanych jednocześnie modeli decyduje objętość komory roboczej. W FDM lub SLA wydruki są układane na stoliku roboczym, dlatego o ilości drukowanych jednocześnie obiektów decyduje gabaryt stolika.

Szerokie spektrum użycia materiałów
Zależnie od potrzeb technologie druku 3D wykorzystują dużą różnorodność materiałów, takich jak: materiały standardowe, elastyczne, o podwyższonej twardości lub trwałości, odporne na wysoką temperaturę, odlewnicze, biokompatybilne oraz dentystyczne.

Zamień projekt CAD w rzeczywisty obiekt. Zamów wydruk 3D

Dowiedz się więcej
uPrint2
Odbierz bezpłatny wydruk próbny

Poznaj technologie przyrostowe. Przetestuj właściwości materiałów.
Zamów już dziś bezpłatny wydruk próbny.

Chcę zamówić wydruk

Proponowane posty

Proponowane posty