fbpx
shop-icon

Urządzenia do postprocessingu Form Wash i Form Cure w wersji L - już dostępne w sprzedaży

Wielkoformatowa drukarka 3D w technologii SLA/LFS Formlabs Form 3L wymaga odpowiednich urządzeń peryferyjnych do pracy z wydrukami. Do sprzedaży trafiły właśnie urządzenia do obróbki modeli – Form Wash L i Form Cure L. Sprawdź specyfikację i zamów kompletny zestaw: drukarka 3D, żywice, oprogramowanie, urządzenia do obróbki Form Wash L i Form Cure L.

Form Wash i Form Cure to inteligentne urządzenia do post-processingu i obróbki modeli wydrukowanych w technologii SLA/LFS na drukarkach 3D Form 3L oraz Form 3BL.

wash-cure-l-drukarka-formlabs

Drukarka 3D Formlabs Form 3L jest już dostępna w kompletnym zestawie z urządzeniami do postprocessingu: Form Wash L oraz Form Cure L

Dowiedz się więcej i zapytaj o cenę kompletnego zestawu do drukowania 3D
w technologii SLA/LFS

Zapytaj o cenę

Form Wash L

Myjka Formlabs Form Wash L
Form Wash L jest myjką, w której płuczemy modele z pozostałości nieutwardzonej żywicy po wydruku. Dzięki specjalnemu uchwytowi możemy zamontować modele do czyszczenia bez ściągania ich ze stołu roboczego. Wystarczy wstawić stół roboczy z wydrukiem lub umieścić model bezpośrednio w koszyku. Myjka może pomieścić dwie platformy z drukarek 3D Form 2 i Form 3 lub jedną platformę z drukarki Form 3L lub Form 3BL. To oznacza, że wystarczy tylko jedno urządzenie do wszystkich modeli drukarek Formlabs w technologii SLA/LFS.

Właściwości płukania powinny być dostosowane do żywicy, z której został wydrukowany obiekt. Mechanizm urządzenia sam wyciągnie modele z IPA po określonym czasie, który ustawia się na timerze. Ogranicza to ryzyko uszkodzenia wydruku pod wpływem zbyt długiego moczenia w rozpuszczalniku. Istnieje możliwość zapisania własnych ustawień płukania, by nie musieć wprowadzać ich za każdym razem. System czujników i licznik cykli mycia powiadamia użytkownika, gdy konieczna jest wymiana rozpuszczalnika.

Wymiary urządzenia Form Wash L to: 78 x 46 x 67 cm
Pojemność zbiornika wynosi: 37,9 l
Maksymalne wymiary wydruku: 33,5 x 20 x 30 cm

Form Cure L

Stacja do naświetlania i utwardzania wydruków Form Cure L została opracowana dla w pełni automatycznej pracy. Wystarczy wybrać na ekranie dotykowym predefiniowane ustawienia dla konkretnej żywicy, wstawić model i włączyć urządzenie. Form Cure L sam dobierze czas pracy oraz temperaturę dla uzyskania najlepszych właściwości wydruku. Możemy również wprowadzić własne ustawienia wedle naszych potrzeb.

cure-l-pic2

Dwie grzałki o mocy 500W każda nagrzewają komorę do maksymalnej temperatury 80°C w mniej niż 10 minut, a trzy moduły UV emitują światło o optymalnej długości fali, co zapewnia szybkie i skuteczne utwardzanie.

Odblaskowe wnętrze komory Form Cure L oraz obrotowa szklana platforma zapewniają, że światło UV dociera do wszystkich powierzchni części, zapewniając jednolite utwardzenie.

Wymiary urządzenia Form Cure L to: 69 x 54 x 44,5 cm
Średnica stołu roboczego: 39.5 cm (15.6 in)
Maksymalna wysokość wydruku: 32 cm

Skontaktuj się z naszym specjalistą

Macik Broś-beztlaMaciej Broś
Specjalista ds. technologii SLA/LFS oraz SLS
+48 884 613 333
maciej.bros@druk3d.cx