fbpx
shop-icon

Wytrzymałe prototypy z materiału Stratasys Nylon 12CF

Pobierz case study (pdf)

Dzięki wykorzystaniu technologii addytywnej konstruktorom z Utah Trikes udało się stworzyć części, których nie byliby w stanie wykonać na maszynach do obróbki metalu. Wydrukowane z materiału Nylon 12CF prototypy nie były tylko modelami pokazowymi, ale można było je testować w rzeczywistych warunkach.

Personalizowane rowery, trójkołowce na zamówienie i quady projektowane pod konkretnego klienta wymagają godzin spędzonych na dopracowywaniu poszczególnych elementów konstrukcji. Właściciele Utah Trikes, firmy produkującej customizowane pojazdy z napędem łańcuchowym zdali sobie sprawę, że konwencjonalne metody produkcji są niewystarczające i mało efektywne. Dlatego postanowili wdrożyć drukarkę 3D marki Stratasys.

Mamy kilka maszyn CNC, które są w użyciu praktycznie non stop – mówi Ashley Guy z Utah Trikes. Do tej pory było to problematyczne bez odpowiedniego osprzętu i przyrządów, co oznacza godziny spędzone nad wykonaniem prototypu.

Konwencjonalne metody produkcji były dla mechaników niewystarczające. Dlatego inżynierowie z Utah Trikes zdecydowali się na wykorzystanie drukarki 3D Stratasys Fortus pracującej w technologii FDM. Po kilku testach wybrano materiał Nylon 12CF, którego właściwości pozwoliły na tworzenie wytrzymałych prototypów. Pewne podzespoły wydrukowane na maszynie Stratasys z powodzeniem zostały włączone do finalnej konstrukcji trójkołowców.

W jednym z pojazdów, który składał się z 450 części, aż 120 z nich było wytworzonych w technologii przyrostowej.

Pobierz case study w postaci pliku PDF

Pobierz PDF