fbpx
shop-icon

Zdobyliśmy Mistrzostwo Polski w druku 3D

Z dumą informujemy, że zajęliśmy I miejsce w Mistrzostwach Polski w Druku 3D w technologii FDM za wydruk na drukarce 3D Stratasys F370. Zdobyliśmy także aż 5 wyróżnień w ramach Nagród Branżowych przyznawanych przez portal CentrumDruku3D.pl.

V gala Nagród Branżowych odbyła się 27 lutego 2019 w Sosnowcu na terenie Centrum Targowo-Wystawienniczego EXPO Silesia podczas targów INDUSTRYMeeting. Organizatorem plebiscytu jest portal CentrumDruku3D.pl, a w głosowaniu wzięli udział przedstawiciele firm tworzących rodzimą branżę druku 3D. Łącznie głosowało 91 osób, które nagradzały firmy, urządzenia, wydarzenia oraz osobistości druku 3D w 16 różnych kategoriach za osiągnięcia w 2018 roku.

gala 5 nagród cd3d 2019

Piotr Gurga, dyrektor ds. technicznych w CadXpert odbiera wyróżnienie dla firmy Stratasys

Mistrz Polski w Druku 3D

Po raz pierwszy w ramach plebiscytu odbyły się także Mistrzostwa Polski w Druku 3D. Konkurs odbywał się dwóch kategoriach:

  • druk 3D w technologii FDM / FFF
  • druk 3D w technologii SLA / DLP / LCD

Wystartowaliśmy w obu kategoriach, zgłaszając drukarki 3D Stratasys F370 oraz Formlabs Form 2. Wydruki przygotowała nasza pracownia usług druku 3D. Konkurs polegał na wykonaniu wydruku modelu CAD, który został przygotowany przez organizatorów. Gotowe modele konkursowe zostały następnie sprawdzone przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP – partnera merytorycznego Mistrzostw. Inżynierowie z PIAP-u dokonali serii pomiarów z użyciem skanerów 3D, by zweryfikować dokładność wymiarową nadesłanych modeli.

CADXPERT otrzymał tytuł I miejsce i tytuł Mistrza Polski w druku 3D w technologii FDM za wydruk na maszynie Stratasys F123 oraz II miejsce w kategorii SLA / DLP / LCD za wydruk na Form 2.

mistrzostwo druk 3d gala cd3d 2019

Konkursowy wydruk w technologii FDM

Nagrody Polskiej Branży Druku 3D 2018

Plebiscyt odbywa się już od pięciu lat, a w tym roku nasza firma oraz produktu, których jesteśmy dystrybutorem były nominowana w największej ilości kategorii. Ostatecznie udało nam się uzyskać aż 5 wyróżnień! Bardzo dziękujemy za uznanie. Jest to dla nas podsumowaniem i uwieńczeniem zeszłorocznej działalności. Mamy nadzieję, że nadchodzący rok również będzie okazją do dalszego dynamicznego rozwoju.

Nagrody przyznane firmie CadXpert w ramach V edycji plebiscytu Nagród Polskiej Branży Druku 3D:

  • Najlepszy Polski Dystrybutor Desktopowych Drukarek 3D i Filamentów Roku 2018 (III miejsce)
  • Najlepszy Polski Dystrybutor Przemysłowych Drukarek 3D Roku 2018 (III miejsce)
  • Najlepsza Zagraniczna Firma w klasie Industrial Roku 2018 (Stratasys – II miejsce)
  • Najlepsza Zagraniczna Firma w klasie Desktop Roku 2018 (Formlabs – III miejsce)
  • Najlepsza Zagraniczna Desktopowa Drukarka 3D Roku 2018 (Formlabs – III miejsce)