fbpx
shop-icon

Druk 3D w branży obronnej

Zastosowania drukarek 3D w sektorze obronnym

W ciągu ostatniej dekady innowatorzy z branży obronnej przenieśli drukowanie 3D poza sferę prototypowania w kierunku zaawansowanych narzędzi i zastosowań produkcyjnych. Każde wstrzymanie produkcji stanowi trudne i często kosztowne wyzwanie. Jednak dzięki zastosowaniu produkcji przyrostowej jesteśmy w stanie zminimalizować wymianę narzędzi, poprawić reakcję na potrzeby produkcyjne inżynierów i stworzyć bardziej innowacyjne rozwiązania narzędziowe.

Zobacz jak wojskowy dron z drukarki 3D osiąga prędkość 110 km/h i pułap 500 m >

blog-dron-min

Korzystaj z zalet wdrożenia drukarki 3D

Finance

Oszczędzaj czas i pieniądze.
Możesz wykonać potrzebne części
w ciągu kilku do kilkunastu godzin,
omijając koszty dostawy i wytworzenia
elementu konwencjonalnymi metodami.

Production

Optymalizuj procesy produkcyjne dzięki
wytwarzaniu niestandardowych
części i narzędzi zgodnie
z aktualnymi potrzebami.

Upgrade

Ulepszaj projekty na podstawie
fizycznego obiektu, który został
przetestowany funkcjonalnie.

Zobacz w jaki sposób projekt UAV wykorzystuje w 80% drukowane części 3D

Wybrane aplikacje druku 3D w branży obronnej

  • Certyfikacja wyrobu lotniczego (EASA)

    Żywica ULTEM™ 9085 jest klasy lotniczej i posiada udokumentowaną identyfikowalność, która umożliwia certyfikację wydrukowanych części do lotu.

  • Redukcja kosztów i wagi

    Zakup odpowiednich narzędzi jest kosztowny, a w przypadku dedykowanych urządzeń wręcz niemożliwy. Potrzeba wykonania odpowiednich części w tradycyjny sposób w kilku procesach wymaga czasu i generuje wysokie koszty. Druk 3D eliminuje niepotrzebne operacje i sprowadza je do jednego procesu.

  • Lekkość i wytrzymałość

    Korzystając z technologii addytywnych jesteśmy w stanie wykonać narzędzia, które będą zarówno lekkie, jak i wytrzymałe. Jest to innowacja w procesie wytwarzania. Oprzyrządowanie wydrukowane w 3D może dorównywać wytrzymałością narzędziom wykonanym z metalu przy jednoczesnej redukcji wagi.

Przykłady zastosowania (Case Study)

Marshall Aerospace szybuje w górę dzięki drukowi 3D.

Marshall Aerospace and Defence Group z siedzibą w Wielkiej Brytanii jest jedną z największych prywatnych firm z branży lotniczej i obronnej, która dostarcza innowacyjne rozwiązania w powietrzu, na lądzie i na morzu. Marshall specjalizuje się w przebudowie i modyfikacji samolotów wojskowych, cywilnych i biznesowych, a także w inżynierii pojazdów obronnych i produkcji schronów.
„W Land Systems musimy tworzyć prototypy niezwykle złożonych części, bez konieczności uciekania się do skomplikowanej maszyny”, wyjaśnia Stuart Dean, kierownik ds. projektowania w Marshall Land Systems. „Posiadając F370 we własnym zakresie, mamy łatwy w obsłudze system, który zapewnia niezawodne wyniki w całym procesie prototypowania. Wcześniej musieliśmy zlecać na zewnątrz nasze wymagania dotyczące prototypowania, co powodowało wąskie gardło w produktywności”.

Zalety:

  • Alternatywa dla metod wytwarzania z metalu, takich jak obróbka CNC, frezowanie, toczenie
  • Zmniejszenie wagi urządzenia
  • Redukcja kosztów
  • Oszczędność czasu

Zanim zdecydowaliśmy się na kosztowną obróbkę aluminium, użyliśmy Stratasys Fortus 450mc do wydrukowania prototypu z materiału ASA. Umożliwiło nam to stworzenie dokładnego działającego prototypu złożonego komponentu, który mogliśmy następnie zademonstrować. Wydrukowany kanał doprowadził do znacznej redukcji kosztów w porównaniu z obróbką części z aluminium, a także do 63-procentowego zmniejszenia masy całkowitej.

– Chris Botting, inżynier ds. materiałów, procesów i produkcji dodatków w Marshall Aerospace and Defense Group

Czytaj dalej

Zobacz również

Dowiedz się więcej o zastosowaniach druku 3D w branży obronnej. Sprawdź, jak inne firmy wykorzystują drukowanie 3D w sektorze bezpieczeńśtwa.

jig and fixtures

Wojskowy dron z drukarki 3D osiąga prędkość 110 km/h i pułap 500 m

Zobacz więcej

 

Druk 3D komponentów do hełmów dla służb mundurowych

Zobacz więcej

 

Marshall Aerospace szybuje w górę dzięki drukowi 3D.

Pobierz PDF

 

W jakich branżach wykorzystuje się druk 3D?