fbpx
shop-icon

Drukarka 3D
BLT S310

Przemysłowa drukarka 3D do metalu dla wymagających projektów

Otrzymaj ofertę

Przemysłowa drukarka 3D do metalu

 • Technologia druku 3D:
  SLM (Selective Laser Melting)
 • Obszar roboczy:
  250 x 250 x 400  mm
 • Materiały:
  Stal, Nikiel, Tytan, Aluminium, oraz inne metale

󠀠󠀠󠀠󠀠󠀠󠀠󠀠󠀠󠀠⠀

 • Pewność jakości wydruku

  Modele S od BLT wyposażone są w system automatycznej korekty formowania modelu, który zabezpiecza przed zniekształceniami w druku.

 • Większa wydajność

  W modelu S310 możliwy jest obieg materiału w trakcie pracy: przesiewanie proszku, transportowanie do pojemnika, dozowanie z góry.

 • Szeroka możliwość konfiguracji

  Możesz skonfigurować urządzenie do swoich potrzeb, dzięki czemu uzyskujesz lepszy zwrot z inwestycji.

 • Beztlenowa komora z dwoma sensorami

  W komorze roboczej drukarki S310 działają aż dwa sensory obecności tlenu, tak aby zapewnić najlepsze warunki pracy dla stapiania proszków metalowych.

Najważniejsze cechy BLT S310

 

UPS

Wbudowany zasilacz awaryjny

 

100μm

Grubość warstwy od 20 do 100 mikronów

 

2x

Sensory w komorze do monitorowania ilości tlenu

 

10 lat

Maksymalna możliwa żywotność filtra

Korzyści

 • Szerokie zastosowanie
  Drukarka 3D BLT-S310 od Bright Laser Technologies (BLT) jest urządzeniem przemysłowym wykorzystującym technologię Selective Laser Melting (SLM). Sprawdza się w produkcji części inżynieryjnych oraz części silników z wysokim standardem wytrzymałości, a także w badaniach naukowych.
 • Branża automotive
  Branża motoryzacyjna wykorzystuje BLT S310 do produkcji strategicznych części silnika, które przenoszą duże przeciążenia lub innych części samochodowych o skomplikowanej geometrii.
 • Medycyna
  BLT S310 okaże się przydatna w produkcji wyspecjalizowanych urządzeń medycznych, narzędzi chirurgicznych i implantów.
 • Lotnictwo
  Duża komora robocza sprawdzi się przy produkcji strategicznych części przy silnikach rakietowych, gdzie liczą się wytrzymałość i trwałość przy jednoczesnym skomplikowaniu kształtu. S310 otrzymała atest od firmy Airbus.

BLT S310
Drukarka 3D do metalu

Dodatkowe zalety drukarki 3D BLT S310

 • Szybkość pracy
  Model wyróżnia się dwukierunkowym rozprowadzaniem proszku, który przyspiesza pracę drukarki. Konfiguracja urządzenia z dwoma laserami dodatkowo zwiększa szybkość produkcji elementów.
 • Wygodna i bezpieczna obsługa
  Model S310 wyposażony jest w podwójne drzwi, które umożliwiają bezpieczną operację w komorze bez rozszczelniania systemu.
 • Zautomatyzowany obieg proszku
  Z BLT S310 osiągniesz większą ciągłość pracy, ponieważ proszek jest dozowany automatycznie z góry. Masz większe możliwości automatyzacji systemu – proszek jest uzupełniany w trakcie pracy. 
 • Bezpieczeństwo pracy
  BLT S310 wyposażona jest we własny zasilacz awaryjny (UPS), który pozwala na bezpieczne przerwanie pracy w razie awarii zasilania i późniejsze bezproblemowe przywrócenie operacji na modelu.
 • Wszechstronność materiałowa
  S310 obsługuje różnorodne metale i stopy, co pozwala na szerokie zastosowanie w różnych branżach.
 • Intuicyjność obsługi
  Zaawansowany system zdalnego monitoringu i kontroli druku jest prosty w obsłudze.
 • Wielkość komory roboczej
  Dzięki obszarowi roboczemu o wymiarach 250x250x400 mm możliwy jest druk większych części, ale jeśli potrzebujesz oszczędzić proszków metalowych, a twoje elementy są mniejsze, dostępna jest konfiguracja ze zmniejszonym obszarem. 

Poznaj korzyści wdrożenia
drukarki 3D BLT S310

Bezpłatny wydruk

Dobierz darmowy zestaw wydruków
próbnych lub zapytaj o wydruk
własnego modelu.

Zamów wydruk

Umów pokaz

Umów się na bezpłatny pokaz
drukarki 3D w Twojej firmie
lub w naszym showroomie.

Umów pokaz

Zapytaj o szczegóły

Masz pytania? Chcesz otrzymać
indywidualną ofertę? Porozmawiaj
ze specjalistą BLT

Skontaktuj się

Materiały do druku 3D obsługiwane przez BLT S310

 • 316L jest popularnym wyborem w druku 3D ze względu na swoje właściwości antykorozyjne i antyalergiczne, a także estetyczny wygląd przypominający srebro. Jest wykorzystywana w szerokim zakresie aplikacji, od biżuterii i narzędzi chirurgicznych po przemysł motoryzacyjny, lotniczy, energetyczny, a także w urządzeniach gospodarstwa domowego i przemyśle spożywczym oraz chemicznym. Stal ta jest austenityczna, co oznacza, że posiada wysoką zdolność do wydłużenia i jest niemagnetyczna. Chrom zawarty w stali tworzy na jej powierzchni warstwę ochronną, która w przypadku uszkodzenia samoczynnie się odbudowuje. Stal 316L jest łatwa do formowania na zimno i doskonale nadaje się do spawania przy użyciu różnych metod, jednak nie zaleca się stosowania spawania gazowego.
Dowiedz się więcej
 • Hastelloy X, Inconel 625 oraz Inconel 718 to zaawansowane stopowe materiały używane w druku 3D z metalu, które cechują się wyjątkowymi właściwościami, szczególnie w ekstremalnych warunkach temperaturowych i korozyjnych.
Dowiedz się więcej
 • Opisane materiały do druku 3D w metalu, takie jak Cp-Ti Grade 1, Ti-6Al-4V Grade 23, Ti-6.5Al-1Mo-1V-2Zr oraz Ti-6Al-2Mo-2Nb-2Zr-2Sn-1.5Cr, to stopowe i czyste formy tytanu wykorzystywane w zaawansowanych zastosowaniach przemysłowych.
Dowiedz się więcej
 • AlSi10Mg jest popularnym stopem aluminium wykorzystywanym w druku 3D, docenianym za swoją wytrzymałość, właściwości termiczne, niską wagę oraz elastyczność w postprocessingu. Ten stop jest chętnie wybierany do prototypowania i produkcji, zwłaszcza w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym i automatyce. Dzięki AlSi10Mg możliwe jest tworzenie większych modeli niż przy użyciu innych materiałów do druku metalowego 3D. Stop ten oferuje parametry podobne do odlewów, z odpowiednią wytrzymałością i gęstością, spełniając standardowe wymagania jakościowe przemysłu.
Dowiedz się więcej
Oprogramowanie BLT-MCS i BLT-MES

Drukarki BLT to pełen pakiet rozwiązań cyfrowych. Wszystkie urządzenia działają w oparciu o dedykowane oprogramowanie BLT-MCS. W płynnej integracji drukarka-operator znajdziesz takie rozwiązania jak monitorowanie błędów i wprowadzanie korekt druku na żywo, inteligentne dozowanie proszku czy rozpoznawanie obrazu w pracy z warstwami. Rozszerzenie o program BLT-MES pozwoli ci zarządzać parkiem drukarek 3D i produkcją masową.

Więcej >

Specyfikacja drukarki 3D BLT S310

Pobierz pełną specyfikację

Galeria wydruków

Polecane produkty tej marki