fbpx
shop-icon

Drukarka 3D
BLT A300/A320

Drukarka 3D do metalu

Otrzymaj ofertę

Przemysłowa drukarka 3D do metalu

 • Technologia druku 3D:
  SLM (Selective Laser Melting)
 • Obszar roboczy:
  250 x 250 x 300 mm
 • Materiały:
  Stal, Nikiel, Tytan, Aluminium, oraz inne metale

󠀠󠀠󠀠󠀠󠀠󠀠󠀠󠀠󠀠⠀

 • Szeroka możliwość konfiguracji

  Możesz skonfigurować urządzenie do swoich potrzeb, korzystając z wielu opcji, dzięki czemu uzyskujesz lepszy zwrot z inwestycji.

 • Wygodne dopasowanie do infrastruktury

  Drukarka cechuje się kompaktowymi wymiarami w swoim segmencie i dużą łatwością utrzymania.

 • Wielkość komory roboczej

  Dzięki obszarowi roboczemu o wymiarach 250x250x300 mm możliwy jest druk większych części, ale jeśli potrzebujesz oszczędzić proszków metalowych, a twoje elementy są mniejsze, dostępna jest konfiguracja ze zmniejszonym obszarem.

 • Intuicyjność obsługi

  Zaawansowany system zdalnego monitoringu i kontroli druku jest prosty w obsłudze.

Najważniejsze cechy BLT A300

 

SLM

Technologia Selective Laser Melting

 

4

Ilość możliwych konfiguracji mocy lasera

 

140μm

grubość warstwy od 20 do 140 mikronów

 

10 lat

Nawet 10 lat żywotność filtra.

Korzyści

 • Szerokie zastosowanie
  Drukarka 3D BLT A300/A320 do metalu to zaawansowane urządzenie, które znajduje zastosowanie w branżach takich jak prototypowanie, lotnictwo, produkcja silników, wytwarzanie form i narzędzi, przemysł samochodowy oraz medyczny. 
 • Przemysł
  Seria drukarek do metalu marki BLT A300/A320 oferuje szereg korzyści, które sprawiają, że jest odpowiednia dla szerokiego zakresu zastosowań przemysłowych.
 • Branża motoryzacyjna
  Wykorzystywane materiały pozwalają na produkcję części wymagających wysokiej wytrzymałości i trwałości.
 • Branża medyczna
  Druk 3D z metalu pozwala na tworzenie spersonalizowanych implantów i części urządzeń medycznych.
 • Formowanie wtryskowe
  Drukarki BLT są z powodzeniem wykorzystywane do produkcji wkładek do form wtryskowych.
 • Prototypowanie dużych elementów
  Dzięki dużej komorze roboczej o wymiarach 250mm x 250mm x 300mm możliwe jest wykorzystanie drukarki także do celów prototypowania większych elementów.

BLT A300
Drukarka 3D do metalu

Dodatkowe zalety drukarki 3D BLT A300

 • Szybkość działania
  Prędkość druku 3D z metalu osiąga 50 cm3/h dzięki podwójnemu laserowi, wysokim warstwom i wydajnym algorytmom działania.
 • Ochrona lasera i wentylacja
  Wykorzystaj większą precyzję druku dzięki podwójnej ochronie przepływu powietrza i gazowej ochronie soczewki lasera.
 • Zużycie i recykling proszku
  Inteligentne zużycie materiału i wydajność druku są możliwe dzięki zmiennej prędkości rozprowadzania proszku. Dodatkowe moduły zwiększają możliwości ponownego wykorzystania proszku.
 • Ochrona zdrowia zawodowego
  Proszek wykorzystywany do druku jest odseparowany od użytkownika, co minimalizuje ekspozycję pracowników na proszki metalowe.
 • Komunikacja i procesy produkcyjne
  Dzięki systemowi oprogramowania od BLT możliwa jest szybka komunikacja urządzenia z komputerem sterującym. System BLT-MES pozwala na scentralizowane zarządzanie i inteligentne połączenia dla całych procesów produkcyjnych. 

Poznaj korzyści wdrożenia
drukarki 3D BLT A300

Bezpłatny wydruk

Dobierz darmowy zestaw wydruków
próbnych lub zapytaj o wydruk
własnego modelu.

Zamów wydruk

Umów pokaz

Umów się na bezpłatny pokaz
drukarki 3D w Twojej firmie
lub w naszym showroomie.

Umów pokaz

Zapytaj o szczegóły

Masz pytania? Chcesz otrzymać
indywidualną ofertę? Porozmawiaj
ze specjalistą BLT

Skontaktuj się

Materiały do druku 3D obsługiwane przez BLT A300

 • 316L jest popularnym wyborem w druku 3D ze względu na swoje właściwości antykorozyjne i antyalergiczne, a także estetyczny wygląd przypominający srebro. Jest wykorzystywana w szerokim zakresie aplikacji, od biżuterii i narzędzi chirurgicznych po przemysł motoryzacyjny, lotniczy, energetyczny, a także w urządzeniach gospodarstwa domowego i przemyśle spożywczym oraz chemicznym. Stal ta jest austenityczna, co oznacza, że posiada wysoką zdolność do wydłużenia i jest niemagnetyczna. Chrom zawarty w stali tworzy na jej powierzchni warstwę ochronną, która w przypadku uszkodzenia samoczynnie się odbudowuje. Stal 316L jest łatwa do formowania na zimno i doskonale nadaje się do spawania przy użyciu różnych metod, jednak nie zaleca się stosowania spawania gazowego.
Dowiedz się więcej
 • Hastelloy X, Inconel 625 oraz Inconel 718 to zaawansowane stopowe materiały używane w druku 3D z metalu, które cechują się wyjątkowymi właściwościami, szczególnie w ekstremalnych warunkach temperaturowych i korozyjnych.
Dowiedz się więcej
 • Opisane materiały do druku 3D w metalu, takie jak Cp-Ti Grade 1, Ti-6Al-4V Grade 23, Ti-6.5Al-1Mo-1V-2Zr oraz Ti-6Al-2Mo-2Nb-2Zr-2Sn-1.5Cr, to stopowe i czyste formy tytanu wykorzystywane w zaawansowanych zastosowaniach przemysłowych.
Dowiedz się więcej
 • AlSi10Mg jest popularnym stopem aluminium wykorzystywanym w druku 3D, docenianym za swoją wytrzymałość, właściwości termiczne, niską wagę oraz elastyczność w postprocessingu. Ten stop jest chętnie wybierany do prototypowania i produkcji, zwłaszcza w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym i automatyce. Dzięki AlSi10Mg możliwe jest tworzenie większych modeli niż przy użyciu innych materiałów do druku metalowego 3D. Stop ten oferuje parametry podobne do odlewów, z odpowiednią wytrzymałością i gęstością, spełniając standardowe wymagania jakościowe przemysłu.
Dowiedz się więcej
Oprogramowanie BLT-MCS i BLT-MES

Drukarki BLT to pełen pakiet rozwiązań cyfrowych. Wszystkie urządzenia działają w oparciu o dedykowane oprogramowanie BLT-MCS. W płynnej integracji drukarka-operator znajdziesz takie rozwiązania jak monitorowanie błędów i wprowadzanie korekt druku na żywo, inteligentne dozowanie proszku czy rozpoznawanie obrazu w pracy z warstwami. Rozszerzenie o program BLT-MES pozwoli ci zarządzać parkiem drukarek 3D i produkcją masową.

Więcej >

Specyfikacja drukarki 3D BLT A300

Pobierz pełną specyfikację

Galeria wydruków

Polecane produkty tej marki