fbpx
shop-icon

Zaawansowanie technologii druku 3D i nowe możliwości w produkcji biżuterii na zamówienie

Jubilerzy w swojej codziennej pracy coraz częściej sięgają po narzędzia CAD do tworzenia cyfrowych projektów swoich wyrobów. Dzięki zastosowaniu technologii druku 3D, proces projektowania prototypów biżuterii stał się prostszy i szybszy, szczególnie przy wprowadzaniu zmian w fazie początkowej projektu.

Spersonalizowane wzory i niemal nieskończone możliwości.

Do tej pory trudny proces projektowania i produkcji złożonych geometrii sprawiał, że biżuteria na zamówienie była kosztownym przywilejem. Dzięki technologii druku 3D jubilerzy mogą oferować spersonalizowane wzory jako część ich podstawowej oferty lub usługi dodatkowej. W sprzedaży detalicznej biżuterii projektowanie cyfrowe na miejscu w połączeniu z szybkością druku 3D przyspieszyło i ułatwiło przejście od projektu do produkcji. Klient po omówieniu projektu z jubilerem jest w stanie bardzo szybko zobaczyć i przymierzyć docelowy, fizyczny model. Próbne egzemplarze mogą być dostosowane do poszczególnych wymagań, ponownie wydrukowane w 3D, a następnie odlane z metalu metodą wosku traconego. Przekłada się to na znaczną redukcję kosztów związanych z korektami projektu oraz przyspiesza cały proces tworzenia spersonalizowanej biżuterii.

Formlabs Form 3 i Castable Wax 40.

Poprzednie generacje drukarek 3D dla jubilerów wymagały zarówno znacznej konserwacji i wykwalifikowanego operatora, a także wysokich inwestycji, przez co mogli sobie na nie pozwolić jedynie najwięksi producenci biżuterii. Drukarka 3D Form 3 wspiera jubilerów na każdym etapie od projektu do odlewu, oferując wyjątkowe możliwości niezależnym twórcom. Przy pomocy łatwej do odlania żywicy jubilerskiej Castable Wax 40, niezawodnie drukuje ostre i gładkie geometrie z uwzględnieniem drobnych szczegółów powierzchni dzięki zaawansowanej technologii Stereolitografii (SLA). Niezależnie od ilości drukowanych elementów, produkcja odbywa się tak samo szybko, jak druk jednego projektu, co znacznie redukuje czas pracy przy masowych zleceniach.

Tworzenie biżuterii przy pomocy drukarek z serii Formlabs Form

Zobacz jak tworzą biżuterię specjaliści z całego świata.

Poznaj bliżej Formlabs Form 3+

Formlabs opracował nową wersję technologii SLA, by uzyskać jeszcze lepsze rezultaty w druku z żywic fotopolimerowych. Drukarka 3D Formlabs Form 3+ wykorzystuje technologię LFS (Low Force Stereolithography™), która zapewnia jeszcze wyższą precyzję wytwarzania przy zwiększonej szybkości druku. Za sprawą zmniejszonej plamki lasera do 85 mikrometrów możemy uzyskać bezkonkurencyjną dokładność odwzorowania każdego detalu. Z kolei wbudowane czujniki monitorują pracę urządzenia i utrzymują stałe warunki podczas drukowania, co gwarantuje powtarzalność produkcji.

Zobacz zalety nowej technologii LFS


Macik Broś-beztla

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami

Maciej Broś

Specjalista ds.technologii SLA, LFS, SLS

tel.: +48 884 613 333

e-mail: maciej.bros@druk3d.cx