fbpx
shop-icon

Części do sprzęgła membranowego z drukarki 3D

Stanowisko testowe z wydrukowanymi elementami sprzęgła membranowego. Urządzenie pozwala w prosty sposób zrozumieć zasadę działania sztywnego skrętnie sprzęgła membranowego. Elementy zostały wydrukowane w naszej pracowni na drukarce 3D Stratasys F120 z materiału ASA.

Elastyczny pakiet membran kompensuje błędy montażowe takie jak niewspółosiowość oraz nierównoległość osi urządzenia napędzającego i urządzenia napędzanego. Ze względu na właściwości tworzywa sztucznego możliwe jest dużo lepsze ukazanie charakteru pracy membran poprzez stosunkowo duży zakres zmiany położenia względnego wałów.

Potrzebujesz części zamiennych lub funkcjonalnych prototypów?
Skorzystaj z usług drukowania 3D

Zapytaj o wycenę

O projekcie

Zaprezentowane stanowisko z zamontowanym sprzęgłem membranowym ma za zadanie pokazać zarówno jego budowę jak i sposób działania, przedstawiając główne cechy pracy sprzęgła. Sprzęgło membranowe należy do grupy sprzęgieł sztywnych skrętnie, co oznacza, że przenoszone przez sprzęgło moment oraz prędkość obrotowa są stałe. Dzięki temu sprzęgła membranowe stosowane są wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba synchronizacji obrotów oraz niedopuszczalna jest zmiana wartości momentu na wejściu i wyjściu sprzęgła. Ze względu na zastosowanie membran – stalowych pakietów o sztywności niższej niż sztywność piast sprzęgła, możliwa jest kompensacja błędów montażowych takich jak: niewspółosiowość i nierównoległość pomiędzy wałem urządzenia napędzającego i wałem urządzenia odbierającego moment obrotowy. Druga właściwość wynikająca z konstrukcji sprzęgła pozwala na niewielkie zmiany położenia wałów w kierunku osiowym. Zakresy kompensacji błędów montażowych są różne w zależności od ilości pakietów membran oraz wymiarów sprzęgła i wartości przenoszonych momentów obrotowych. W przypadku uszkodzenia sprzęgła – najczęściej pakietu membran, wymiana jest bardzo prosta, dzięki czemu nie ma konieczności demontażu urządzeń będących po stronie napędzającej i napędzanej.

Zastosowanie wydruku oraz własności materiałów użytych do wydruku części sprzęgła pozwala na praktyczne zaprezentowanie pracy sprzęgła, a ze względu na podatność tworzywa sztucznego możliwe jest dużo lepsze ukazanie charakteru pracy membran poprzez stosunkowo duży zakres zmiany położenia względnego wałów zaprezentowanego stanowiska.

sprzeglo-stanowisko

Sprzęgło membranowe z elementami z drukarki 3D

Dowiedz się więcej na kanale Inżynier Programista

Więcej na temat działania sprzęgła membranowego z elementami wykonanymi w technologii druku 3D znajdziecie na kanale Inżynier Programista.

Głównym celem serii będzie zaprezentowanie zasady działania sprzęgła w sposób wzmocniony, tj. tak, aby za pomocą zaprojektowanego stanowiska dokładniej przedstawić możliwości sprzęgła membranowego. Sprawdzimy, jak wydruk 3D sprawdzi się w tego typu zastosowaniach oraz jaki będzie limit sprzęgła w podatności na zmęczenie membran. Sprawdzimy, jak wymiary nadane w modelu 3D odpowiadają wymiarom elementów wydrukowanych oraz jak się ma wpływ dokładności (niedokładności) wykonania stanowiska do pracy sprzęgła. Oprócz tego, przedstawimy dokładne materiały, w których pokażemy, jak elementy sprzęgła zostały zamodelowane oraz w jaki sposób wykonaliśmy model stanowiska, jego render i animację.

Zobacz odcinek na kanale Youtube: https://youtu.be/5z0U0eBsOT0

sprzeglo wydruk 3d

Druk 3D elementów na przemysłowej maszynie Stratasys F120

Skontaktuj się z naszym specjalistą

Rafał-Gurga-1Rafał Gurga
Specjalista ds. usług druku 3D
+48 12 307 25 24 wew. 2
+48 787 054 856
rafal.gurga@druk3d.cx

Wydruk 3D
Sprawdź więcej realizacji usług druku 3D - portfolio

Zapoznaj się z portfolio realizacji usług druku 3D. Sprawdź, jak inne firmy wykorzystują technologie przyrostowe. Zobacz galerię wydruków 3D wykonanych w naszej pracowni z użyciem 5 technologii i ponad 60 materiałów do druku.

Zobacz więcej

Proponowane posty

Proponowane posty