fbpx
shop-icon

Drukuj modele ortodontyczne jeszcze szybciej.
Pełne łuki zębowe do 20 minut

Czy jest możliwe uzyskanie gotowych modeli ortodontycznych z drukarki 3D From 3B w ciągu jednego dnia? Teraz tak! Nowa żywica Draft pozwala na drukowanie pełnych łuków zębowych w czasie poniżej 20 minut. Natomiast dzięki najnowszej aktualizacji oprogramowania PreForm czas druku 3D z żywicy Dental Model zmniejszył się nawet o 35% (w zależności od modelu).

Modele ortodontyczne drukowane 4× szybciej

draft dental wydrukNowa żywica Draft (w kolorze ciemnoszarym) została zoptymalizowana do superszybkich wydruków przy zachowaniu wysokiej precyzji. Z żywicą Draft możesz wydrukować pojedynczy łuk zębowy w 20 minut lub osiem łuków w ciągu 1 godziny i 15 minut na warstwie o wysokości 200 mikrometrów. Materiał Draft nadaje się do wykorzystania przy produkcji clear alignerów i aparatów retencyjnych.

Porównanie czasu druku modeli ortodontycznych z żywicy Standard Grey oraz Draft. Oba materiały są zalecane do szybkich wydruków modeli pod alignery i retainery.

Model Żywica Standard Grey (warstwa 100 μm) Żywica Draft (warstwa 200 μm)
Pojedynczy łuk 71 min. 18 min.
8 łuków 9h 48min. 1h 15min.

draft dental porownanie

Materiał jest dostępny do druku z warstwą o wysokości 100 lub 200 mikrometrów. Żywicę Draft (v2) obsługują drukarki 3D:
Formlabs Form 3B >
Formlabs Form 3BL >
Formlabs Form 2 >

retainer draft

Aparat retencyjny termoformowany na podstawie wydruku z żywicy Draft na warstwie 200 mikrometrów. Jako punkt odniesienia, największy producent alignerów na świecie również drukuje modele do termoformowania z warstwą 200 mikometrów.

 

Do 35% szybsze drukowanie 3D z żywicy Dental Model na warstwie 50 mikrometrów

Potrzebujesz większej precyzji druku, ale nie chcesz rezygnować z szybkości? Za sprawą ostatniej aktualizacji oprogramowania PreForm, to także jest możliwe. Czas druku 3D czterech modeli protetycznych z warstwą o wysokości 50 mikrometrów (żywica Dental Model) zmniejszył się z 12,5 godz. do zaledwie 8 godz.

Poniższa tabela przedstawia przykładowe czasy druku wybranych modeli dentystycznych z żywicy Dental Model: przed i po aktualizacji oprogramowania.

Przykładowy wydruk Żywica i wysokość warstw Czas druku (PreForm 3.7) Czas druku (PreForm 3.8) Redukcja czasu
4 “ćwiartki” modeli protetycznych (model z przeciwzgryzem oraz mikromodelami) Dental Model
50 mikrometrów
12,5 godz. 8 godz. 35%
Dental Model
100 mikrometrów
6,5 godz. 4,5 godz. 30%
7 modeli ortodontycznych Grey
50 mikrometrów
8,5 godz. 7,5 godz. 10%
Grey
100 mikrometrów
5,5 godz. 4,5 godz. 15%
Grey
160 mikrometrów
4,5 godz. 3 godz. 30%

Drukowanie non-stop, dzień i noc

Poprawa szybkości drukowania 3D ma znaczący wpływ na przepustowość w gabinetach dentystycznych i laboratoriach protetycznych używających drukarki Formlabs Form 3B. Przy czasie drukowania poniżej 8 godzin dla całej platformy roboczej wypełnionej modelami do odbudowy, przy zalecanym ustawieniu grubości warstwy 50 mikrometrów, technik dentystyczny może rozpocząć jeden wydruk rano, a kolejny na tej samej drukarce przed opuszczeniem gabinetu.

model ortodontyczny

Model ortodontyczny wydrukowany na warstwie (od lewej) 160, 100 i 50 mikrometrów

Ortodonci i protetycy mogą wykonać 2-3 wydruki w ciągu dnia i kolejne ustawić na noc. Druk pełnego obszaru roboczego modeli ortodontycznych z żywicy Grey (160 mikrometrów) trwa tylko 3 godziny. Uzyskaj wysoką jakość wydruków oraz prędkość druku konkurencyjną dla urządzeń w technologii DLP, przy większym obszarze roboczym drukarki Form 3B.

denytal model