fbpx
shop-icon

Nowości Formlabs: Fuse 1+ 30W taniej, otwarcie na nowe materiały, silikon i ceramika od teraz dostępne

Formlabs w tym miesiącu nie zwalnia tempa. Wczoraj zostały zaprezentowane kolejne nowości, które pozwalają na dużo łatwiejsze wejście w przemysłowy druk SLS oraz rzucają zupełnie nowe światło na dostępne materiały.

Fuse Starter Package – kompletny system do druku SLS

Formlabs od teraz oferuje jeszcze łatwiejsze wejście świat przemysłowego druku SLS dzięki kompletnemu systemowi Fuse Starter Package. Został on zbudowany w oparciu o niezawodną drukarkę 3D Fuse 1+ 30W oraz nowość: Fuse Depowdering Kit, czyli zestaw do ręcznej obróbki wydruków umożliwiający kompleksowe czyszczenie wydruków SLS wraz z odzyskiwaniem zużytego proszku.

Cena Fuse Starter Package od Formlabs do druku SLS w CadXpert zaczyna się już od 132 300 zł netto. W zestawie zawiera się drukarka 3D Fuse 1+ 30W, Build Chamber, Powder Cartridge, Fuse and Sift Complete Service (1 rok) oraz Fuse Depowdering Kit.

Potrzebujesz szczegółowej oferty?

Wytrzymała ceramika – żywica Alumina 4N

Kolejną propozycją od Formlabs jest przystępny cenowo ekosystem ceramicznego druku 3D. Żywica Alumina 4N to techniczny, odporny na ścieranie ceramiczny materiał do druku 3D o wysokich właściwościach:

– gęstość 98,6%

– czystość 99,99%

– maksymalna temperatura 1500°C

– wytrzymałość na zginanie 380 GPa

– twardość HV10 1370

– obojętny chemicznie

Silikon 100% – elastyczna żywica Silicone 40A

Formlabs zaprezentował również żywicę Silicone 40A pozwalającą na wydruk silikonowych elementów. Miękkie, giętkie i wytrzymałe części możliwe do wytworzenia we własnym zakresie w ciągu kilku godzin. Wszystko to dzięki nowemu materiałowi opartemu na zgłoszonej do opatentowania technologii Pure Silicone Technology™ od Formlabs.

Formlabs otwiera się na nowe materiały

Od jesieni 2023 Formlabs w ramach Open Platform umożliwia wydruk 3D z wykorzystaniem materiałów innych producentów oraz wprowadzanie własnych ustawień drukowania. W ramach otwartej platformy użytkownicy otrzymują:

Materiały certyfikowane przez Formlabs, czyli szersza gama wyselekcjonowanych przez Formlabs żywic najlepszych producentów (dostępne dla wszystkich).

Edytor ustawień drukowania pozwalający na wprowadzenie własnych ustawień. Dla użytkowników chcących poszerzyć możliwości drukarek Formlabs (dostępne dla wszystkich).

Licencja Open Material, która umożliwia odblokowanie drukarki 3D i pełną swobodę drukowania przy użyciu dowolnej żywicy 405 nm wraz z pełnym dostępem do materiałów innych producentów (płatna licencja).

Macik Broś-beztla

Masz pytania? Potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się bezpośrednio z naszym specjalistą.

Maciej Bros

Specjalista ds. technologii SLA, LFS, SLS

tel.: +48 884 613 333

e-mail: maciej.bros@druk3d.cx