fbpx
shop-icon

Odkryj potencjał maszyn drukujących. Pobierz Przewodnik po druku 3D.

Pobierz Przewodnik Druk 3D

Skoncentrowana wiedza o druku 3D w zasięgu Twojej ręki

W naszym przewodniku po druku 3D znajduje się uporządkowana wiedza, począwszy od definicji i wytłumaczenia czym dokładnie jest druk 3D, przez technologie przyrostowe wraz z opisem ich mocnych stron i pewnych ograniczeń, po rodzaje materiałów i ich odpowiedni dobór.
Po zapoznaniu się z informacjami zawartymi w przewodniku będziesz w stanie samodzielnie dobrać odpowiednią technologię druku oraz materiały, aby efekt końcowy był zgodny z ustalonymi założeniami technicznymi, o odpowiednich właściwościach oraz mieścił się w założonym budżecie. Dowiesz się także na jakie aspekty zwracać szczególną uwagę podczas projektowania modeli.

Pobierz darmowy przewodnik po druku 3D i dokonaj właściwego wyboru dla swojej firmy.

Wiedza, która pomoże Ci wybrać właściwie.

Niezależnie od tego czy potrzebujesz szybko i dynamicznie prototypować, rozpocząć produkcję mocnych i wytrzymałych części, zastąpić przerwany łańcuch dostaw, czy może zastosować korzystniejsze finansowo, alternatywne metody wytwarzania i wdrożyć je w swojej firmie. Dzięki temu poradnikowi poznasz szerokie możliwości druku 3D.

Jakie technologie druku 3D znajdziesz w przewodniku?

W przewodniku znajdziesz omówienie poniższych technologii wytwarzania addytywnego:

  • SLA – stereolitografia, która jest najstarszą technologią druku 3D; dodatkowo opisane są również DLP (Digital Light Processing) oraz LFS (Low Force Stereolitography)
  • FDM (Fused Deposiotion Modeling) czyli najbardziej powszechna technologia druku 3D; wspominamy również o FFF (Fused Filament Fabrication) i wskazujemy genezę jej powstania
  • SLS (Selective Laser Sintering) czyli selektywne spiekanie proszku poliamidowego, jej odmianach MJF (Multi Jet Fusion) oraz SAF (Selective Absorption Fusion) od firmy Stratasys
  • SLM (Selective Laser Melting) oraz DMLS (Direct Metal Laser Sintering) czyli w uproszczeniu – druk 3D z metalu
  • PolyJet – jedna z najbardziej zaawansowanych technologii druku 3D

Zawarte w przewodniku tabele, wykresy i infografiki pomogą Ci usystematyzować informacje, które będziesz mógł wykorzystać przy składaniu zamówienia usługi druku 3D oraz będą niezastąpione przy wyborze odpowiedniej technologii oraz drukarki.  

Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami od druku 3D.

Porozmawiaj z ekspertem

Szukasz optymalnego rozwiązania dla firmy? Zachęcamy do kontaktu z nami. Nasi eksperci
skontaktują się w celu omówienia potrzeb i przygotowania dedykowanej oferty.

Zadzwoń lub wyślij wiadomość:

+48 12 307 25 24 wewn. 2

uslugi@druk3d.cx