fbpx
shop-icon

Nowa seria Stratasys J8.
Drukarki 3D dla wymagających projektantów i inżynierów

Stratasys aktualizuje flagową dla technologii PolyJet serię J8. W nowej odsłonie mamy do dyspozycji wielomateriałowe i multikolorowe drukarki 3D Stratasys J826 Prime i J850 Prime oraz drukarkę 3D do typowo inżynieryjnych zastosowań i szybkiego prototypowania J850 Pro. Z czego mogą drukować nowe maszyny? Jakie korzyści możemy uzyskać?

Wielomateriałowe i multikolorowe drukarki 3D J850 Prime oraz J826 Prime

Drukarki 3D J850 Prime oraz J826 Prime są polecane dla projektantów, designerów i konstruktorów, dla których ważne jest dokładne odwzorowanie koloru, tekstury czy właściwości danego materiału. Wydruki w technologii PolyJet cechują się gładkością powierzchni oraz wysoką precyzją odwzorowania detalu.

Maszyny z serii J8 Prime obsługują paletę barw Pantone i wprowadzają do technologii druku 3D Pantone Matching System (PMS). Użytkownicy mają do dyspozycji szeroką gamę materiałów: od sztywnych – imitujących właściwości tworzyw stosowanych w produkcji seryjnej, aż po gumopodobne. Mamy możliwość druku z ponad 500 000 kolorów, a także z materiałów transparentnych, w tym z żywicy VeroUltraClear, która ma przejrzystość szkła.

Stratasys J850 wydruk polyjet

Technologia PolyJet polega na wiązaniu warstwa po warstwie żywicy światłoutwardzalnej. Głowica drukująca natryskuje materiał według zaprojektowanej geometrii, a następnie warstwa jest utwardzana pod wpływem światła UV. Każda warstwa jest natychmiast sieciowana, więc nie ma konieczności wtórnego utwardzania modelu jak w przypadku technologii SLA czy DLP. Technologia opracowana przez Stratasys wykorzystuje do druku kilka materiałów na raz, co sprawia, że możemy drukować wielokolorowe i wielomateriałowe modele w jednym procesie.

Stratasys J826 drukarka 3DDrukarka 3D Stratasys J850 Prime to obecnie najbardziej zaawansowana technologicznie maszyna do druku 3D. Urządzenie nadaje się do szybkiego prototypowania pojedynczych obiektów, składających się z elementów o różnych kolorach lub właściwościach w jednym procesie. Ze względu na duży obszar roboczy może być wykorzystana do wytwarzania seryjnego lub drukowania kilku elementów z różnych materiałów na tym samym stole roboczym. Stratasys J850 jest wyposażona w 7 niezależnych głowic drukujących.

Kolejnym modelem w serii J8 jest drukarka 3D Stratasys J826 Prime. Jest to kompaktowa wersja wyższych modeli w technologii PolyJet. W przystępnej cenie otrzymujemy dostęp do wszystkich zalet serii J8. Maszyna jest polecana dla mniejszych biur projektowych lub firm, w których wytwarza się modele o niewielkich wymiarach.

Drukarki 3D Stratasys J8 dostarczają prototypy, które obrazują wygląd finalnych produktów. Seria J8 Prime jest polecana dla projektantów, działów R&D. Z korzyści wdrożenia technologii PolyJet korzystają producenci zabawek, elektroniki, sprzętu sportowego i rozrywkowego, branża reklamowa i filmowa. W technologii PolyJet możemy wytwarzać realistyczne modele anatomiczne z zachowaniem kolorów i tekstury tkanek.

Wydruki 3D Stratasys J850

Wydrukowane słuchawki wraz z etui. Wszystkie modele powstały w jednym procesie druku 3D na jednej drukarce Stratasys J850 Prime

Dowiedz się więcej i otrzymaj ofertę na drukarki 3D J850/J826 Prime

Sprawdź szczegóły i cenę

Multimateriałowa drukarka 3D do inżynieryjnych zastosowań

Drukarka 3D J850 Pro została opracowana dla wyjątkowej precyzji druku i bezkonkurencyjnej jakości powierzchni. Maszyna jest polecana do drukowania skomplikowanych kształtów z możliwością odwzorowania każdego detalu i najdrobniejszego elementu. Najniższa wysokość warstw to zaledwie 14 mikrometrów. Drukarka 3D J850 Pro może przetwarzać aż 7 materiałów w jednym procesie. W ten sposób jesteśmy w stanie uzyskać modele składające się z elementów o rożnych właściwościach, łącząc materiały sztywne, elastyczne lub transparentne.

J850-Pro

Uchwyty z materiału o właściwościach gumy wydrukowane na maszynie J850 Pro

Projektanci, designerzy i konstruktorzy mogą wytwarzać modele koncepcyjne nawet 5x szybciej dzięki zastosowaniu technologii PolyJet. Firmy oszczędzają do 80% kosztów w porównaniu do prototypowania z użyciem tradycyjnych metod. Dzięki zastosowaniu trybu Super High Speed z wysokością warstwy 55 mikrometrów oraz ekonomicznego materiału DraftGrey nie musimy wybierać pomiędzy jakością druku a szybkością. To bezkompromisowe rozwiązanie dla szybkiego prototypowania z wysoką rozdzielczością.

Drukarki 3D Stratasys J8 Series obsługują dwa materiały podporowe: SUP705™ usuwany myjką ręczną wodą pod ciśnieniem oraz rozpuszczalny SUP706B™. Możemy więc tworzyć modele o skomplikowanych kształtach, kieszeniach i wgłębieniach bez obaw o uszkodzenie modelu przy usuwaniu podpór.

Dowiedz się więcej i otrzymaj ofertę na drukarkę 3D J850 Pro

Sprawdź szczegóły i cenę
tabs-head-polyjet
Otrzymaj wydruk próbny w technologii PolyJet

Poznaj możliwość druku 3D w technologii PolyJet. Zamów wydruk próbny z dostawą kurierem lub umów się na prezentację w siedzibie swojej firmy.

Sprawdż szczegóły

Proponowane posty

Proponowane posty