fbpx
shop-icon

Zastąp metalowe części wydrukami 3D z nowego materiału Stratasys ABS CF10

Drukuj wytrzymałe, sztywne i lekkie części z użyciem nowego tworzywa od Stratasys. ABS CF10 to połączenie funkcjonalności materiału ABS oraz sztywności i wytrzymałości włókna węglowego. Nowy materiał kompozytowy jest obsługiwany przez przemysłową serię drukarek 3D Stratasys F123.

ABS CF10 to odpowiedź na potrzeby firm produkcyjnych i przemysłowych. Nowy kompozyt łączy uniwersalność zastosowań powszechnego w produkcji tworzywa ABS oraz sztywność i wytrzymałość włókna węglowego. Wydruki 3D z tego materiału mogą zastępować elementy metalowe, zachowując podobne wytrzymałości, ale znacząco obniżając wagę modelu. Możemy zatem drukować bardzo mocne części i narzędzia, ale dużo lżejsze od tych wykonanych, np. z aluminium.
 
Zobacz specyfikację techniczną >
 
 
ABS-CF-2
Przykładowe aplikacje, w których sprawdza się materiał ABS CF10 to:

  • Części zamienne do maszyn i urządzeń
  • Oprzyrządowanie produkcyjne i montażowe
  • Mocowania, uchwyty, zaczepy

 
 
Stratasys ABS CF10 jest domieszkowany ciętym włóknem węglowym w 10% masy materiału. Nowy materiał jest ponad 50% sztywniejszy i 15% bardziej wytrzymały od standardowego tworzywa ABS używanego w druku 3D. Materiał jest obsługiwany przez drukarki 3D z serii Stratasys F123, czyli: modele F170, F270 oraz F370.

Pobierz Katalog Materiałów Stratasys FDM

Poznaj produkcyjne materiały w technologii FDM, właściwości i zastosowania. Dowiedz się, jak zwiększyć możliwości produkcyjne swojego przedsiębiorstwa.

Pobierz PDF >

infografika-abs-cf10-v2

Sprawdź możliwości produkcyjne materiałów Stratasys

Pobierz aktualny katalog
ABS-CF-1
Otrzymaj bezpłatny wydruk próbny

Przekonaj się o jakości drukarek 3D Stratasys na własne oczy. Sprawdź właściwości materiałów Stratasys FDM. Zamów bezpłatny wydruk próbny lub zapytaj o możliwość wydrukowania własnego modelu CAD.

Zamów wydruk próbny

Proponowane posty

Proponowane posty