fbpx
shop-icon

Innowacyjna technologia skanowania 3D. Czy markery nie będą już potrzebne?

Im więcej firm interesuje się wdrożeniem skanerów 3D tym prężniej pracują działy rozwojowe producentów tych urządzeń. Zadanie jest proste, stworzyć dokładniejszy skaner, który będzie szybciej i wygodniej pobierał dane 3D obiektów. W tym artykule jako pierwsi w Polsce przedstawiamy nową technologię Skanowania 3D – FreeScan Trak Scanning Technology.

Prawie wszystkie skanery 3D, które osiągają precyzję skanów mniejszą niż 0,2mm wymagają wykorzystania markerów. Markery to małe okrągłe znaczniki, które nakleja się na skanowany obiekt, aby skaner 3D znalazł punkty referencyjne na jego powierzchni.

zdjecie znaczniki

Obiekt z naklejonymi znacznikami

Firma Shining 3D postanowiła wyeliminować markery, aby przyspieszyć proces skanowania 3D i zwiększyć jego wygodę. Dlatego stworzyła nową technologię i zaprezentowała zestaw do skanowania 3D – FreeScan Trak. Zestaw FreeScan Trak zawiera skaner 3D oraz dodatkowe urządzenie – tracker, który „śledzi” światłem podczerwonym przestrzenną pozycję skanera 3D w czasie rzeczywistym.

Skaner 3D posiada specjalną obudowę ze znacznikami, dzięki którym tracker automatycznie identyfikuje jego pozycję na obszarze 15m3.

Malefreescan trak skanowania

Skanowanie 3D samochodu z wykorzystaniem skanera 3D FreeScan Trak

skanowanie FreeScan trak proces

Skanowanie 3D samochodu z wykorzystaniem skanera 3D FreeScan Trak

Zastosowanie technologii „śledzenia” pozycji skanera 3D eliminuje potrzebę przyklejania znaczników, zwiększa zakres skanowania i przyspiesza cały proces skanowania 3D nawet o 30%. Tracker optyczny umożliwia również skanowanie obiektów podczas jego drgania czy ruchu (np. statku na wodzie).

Zestaw FreeScan Trak wykorzystuje technologię laserowego skanowania 3D i osiąga precyzję do 0,03mm przy wykorzystaniu trackera. Tracker jest dołączany do zestawu, natomiast skaner 3D może również skanować „tradycyjnie”, bez wykorzystania tego urządzenia.

Na poniższym video możesz sobaczyć jak działa zestaw FreeScan Trak:

Dla jakich obiektów przeznaczona jest ta technologia?

Zestaw FreeScan Trak został zaprojektowany do pracy ze średnimi i dużymi obiektami w trudnych warunkach. Szczególnie w wymagających branżach nowa technologia znacząco przyspieszy pracę i przyniesie zwrot z inwestycji.

Ile kosztuje zestaw FreeScan Trak?

Aby poznać ceny 3D FreeScan Trak i dowiedzieć się czy sprawdzi się on w Twojej branży wypełnij formularz na stronie: https://cadxpert.pl/skanery-3d/shining-3d-freescan-trak/

pop-up 9 bledow popelnianych przy zakupie skanera 3d