fbpx

Akademia druku 3D

Zamów próbny wydruk
Odwiedź nas na FB
Zapraszamy na bloga

Webinary i szkolenia stacjonarne

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarium szkoleń i webinariów z tematyki drukowania 3D, skanowania 3D i pokrewnych technologii. Szkolenia online oraz praktyczne warsztaty stacjonarne przygotowane przez naszych ekspertów to źródło merytorycznej wiedzy o druku 3D.

Materiały Archiwalne

Materiały Archiwalne

WEBINARIUM

Praktyczne wykorzystanie druku 3D. Przegląd technologii i zastosowań

Wejdź w świat druku 3D. Dowiedz się wszystkiego o najpopularniejszych technologiach przyrostowych. Poznaj standardowe materiały wykorzystywane do szybkiego prototypowania oraz zaawansowane filamenty i żywice do specjalistycznych zastosowań. Szkolenie online przybliża najważniejsze zagadnienia związane z drukiem 3D, dzięki którym łatwiej dobierzesz odpowiednią technologię i materiały do swoich potrzeb.

Zakończone

WEBINARIUM

Na czym polega przemysłowa technologia FDM?
Systemy druku 3D, materiały i zastosowania

Webinarium przybliża działanie profesjonalnych maszyn do druku 3D oraz ich możliwości w zastosowaniach przemysłowych. Na szkoleniu zaprezentujemy technologię napawania materiału termoplastycznego na przykładzie rozwiązań stosowanych w systemach Stratasys F123 oraz Stratasys Fortus. Przedstawimy także przewagę przemysłowych rozwiązań druku 3D nad desktopowymi drukarkami. W programie szkolenia przewidujemy również prezentację funkcji oprogramowania GrabCAD Print.

Zakończone

WEBINARIUM

Technologia PolyJet. Jak wykorzystać najbardziej precyzyjną metodę druku 3D?

Technologia PolyJet opracowana przez Stratasys to obecnie jedna z najbardziej precyzyjnych metod wytwarzania przyrostowego. Systemy PolyJet mogą tworzyć wydruki wielokolorowe i wielomateriałowe. Jak wykorzystać taki potencjał? Czy obsługa systemów PolyJet wymaga specjalistycznych umiejętności? Jak powstają modele z kilku żywic o różnych właściwościach jednocześnie? Weź udział w szkoleniu i poznaj tajniki technologii PolyJet.

Zakończone

WEBINARIUM

Jak działa drukarka 3D w technologii SLA?
Przegląd materiałów i zastosowań druku 3D

Technologia stereolitografii bez tajemnic. Podczas szkolenia online wytłumaczymy, w jaki sposób budowany jest model w technologii odwróconego SLA na przykładzie drukarki 3D Formlabs Form 2. Omówimy również właściwości oraz zastosowania żywic fotopolimerowych, a także podstawowe zasady przygotowywania modeli CAD do druku 3D w programie PreForm. Zaprezentujemy możliwości metody SLA w tworzeniu narzędzi i uchwytów, funkcjonalnych prototypów oraz części zamiennych.

Zakończone

SZKOLENIE STACJONARNE

Praktyczne warsztaty z obsługi drukarek 3D z serii Stratasys F123

Przemysłowe drukarki 3D są wyposażone w rozwiązania technologiczne, które zapewniają wysoką jakość druku, powtarzalność oraz dokładność wymiarową. Celem całodniowych warsztatów jest zapoznanie z zasadami, jak wydajnie używać drukarek 3D z serii Stratasys F123. Podczas szkolenia stacjonarnego każdy z uczestników ma możliwość dokładnego zapoznania się z obsługą maszyny, zobaczenia wydruków z różnych materiałów oraz zaznajomienia się z funkcjami programu GrabCAD Print.

Zakończone

SZKOLENIE STACJONARNE

Praktyczne warsztaty z obsługi drukarek 3D w technologii PolyJet

Drukarki 3D pracujące w technologii PolyJet mogą wytwarzać modele o gładkiej powierzchni i w doskonałej dokładności z wysokością warstwy sięgającą kilkunastu mikrometrów. Podczas całodziennego szkolenia przedstawimy dobre praktyki pracy z drukarkami 3D z serii Stratasys Objet. Na warsztatach dowiesz się, jak bezpiecznie i wydajnie korzystać z maszyn Stratasys drukujących z żywic fotopolimerowych oraz jak optymalizować model CAD do druku w programie GrabCAD Print.

Zakończone

SZKOLENIE STACJONARNE

Praktyczne warsztaty z obsługi drukarek 3D w technologii SLA

Weź udział w darmowych warsztatach z obsługi drukarki 3D Formlabs Form 2. Dowiedz się, na czym polega drukowanie 3D w technologii SLA. Poznaj tajniki poprawnego przygotowania modelu do druku i obsługi drukarki 3D Form 2 wraz z postprocessingiem. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas całodniowych warsztatów pozwalają bez problemów rozpocząć efektywne drukowanie z żywic fotopolimerowych w technologii SLA.

Zakończone

Zamów darmowy wydruk próbny

Zamów bezpłatny zestaw pokazowy lub zapytaj o próbny wydruk własnego modelu. Porównaj technologie druku 3D. Sprawdź właściwości materiałów. Zobacz rewolucyjne możliwości druku 3D.

Zamów wydruk