fbpx

Akademia druku 3D

Zamów próbny wydruk
Odwiedź nas na FB
Zapraszamy na bloga

Webinary i szkolenia stacjonarne

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarium szkoleń i webinariów z tematyki drukowania 3D, skanowania 3D i pokrewnych technologii. Szkolenia online oraz praktyczne warsztaty stacjonarne przygotowane przez naszych ekspertów to źródło merytorycznej wiedzy o druku 3D.

SZKOLENIE STACJONARNE

Stomatologia cyfrowa w praktyce: drukowanie, modelowanie i skanowanie 3D [I termin]

Praktyczne warsztaty z obsługi drukarki 3D, skanera 3D i oprogramowania 3D. Całodniowe szkolenie stacjonarne ma na celu przybliżyć możliwości drukarki 3D Formlabs Form 2 w branży dentystycznej. Certyfikowany szkoleniowiec przedstawi zasady poprawnej obsługi urządzenia oraz doboru właściwych materiałów dentystycznych do druku. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z możliwościami dentystycznych skanerów 3D. Poruszone zostaną także kwestie przygotowania i obróbki modeli 3D w oprogramowaniu EXOCAD. Na szkolenie zapraszamy lekarzy dentystów, implantologów, ortodontów oraz techników dentystycznych.

Warsztaty odbywają się w dwóch terminach do wyboru: 26.09.2019 (czwartek) oraz 28.09.2019 (sobota).

26.09.2019 9:00 - 17:00 płatne = 250 zł brutto Dowiedz się więcej >

SZKOLENIE STACJONARNE

Stomatologia cyfrowa w praktyce: drukowanie, modelowanie i skanowanie 3D [II termin]

Praktyczne warsztaty z obsługi drukarki 3D, skanera 3D i oprogramowania 3D.

Warsztaty odbywają się w dwóch terminach do wyboru: 26.09.2019 (czwartek) oraz 28.09.2019 (sobota).

28.09.2019 9:00 - 17:00 płatne = 250 zł brutto Dowiedz się więcej >

WEBINARIUM

Poznaj drukarkę 3D Stratasys F120 z serii F123

Webinarium przybliża działanie profesjonalnych maszyn do druku 3D, a w szczególności najnowszego modelu - Stratasys F120. Na szkoleniu zaprezentujemy technologię napawania materiału termoplastycznego na przykładzie rozwiązań stosowanych w systemach Stratasys F123. Przedstawimy także przewagę przemysłowych rozwiązań druku 3D nad desktopowymi drukarkami. W programie szkolenia przewidujemy również prezentację funkcji oprogramowania GrabCAD Print.

03.10.2019 11:00 bezpłatne

KONFERENCJA

IV Konferencja Forum Druku 3D 2019

Merytorycznie o przemysłowych zastosowaniach drukarek 3D i skanerów 3D. Forum Druku 3D to najważniejsza konferencja w Polsce poświęcona przemysłowym zastosowaniom technologii addytywnych i technologii pomiarowych. Zaproszeni prelegenci reprezentują firmy, które zaimplementowały technologie 3D do swoich procesów produkcyjnych. W trakcie wystąpień będzie można usłyszeć praktyczne wskazówki, poznać doświadczenia i korzyści z wykorzystania drukowania 3D, skanowania 3D lub projektowania 3D. Konferencja jest przeznaczona dla specjalistów, którzy już stosują technologie przyrostowe oraz dla tych, którzy dopiero zamierzają korzystać z drukarek 3D i skanerów 3D w swojej pracy.

08.10.2019 9:00 Cena: 199 brutto Dowiedz się więcej >

SZKOLENIE STACJONARNE

Warsztaty z obsługi drukarek 3D Formlabs Form 3 w technologii LFS

Darmowe warsztaty z obsługi drukarki 3D Formlabs Form 3. Dowiedz się, na czym polega drukowanie 3D w technologii Low Force Stereolithography™ (LFS). Poznaj tajniki poprawnego przygotowania modelu do druku i obsługi najnowszej drukarki 3D Form 3 wraz z postprocessingiem. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas całodniowych warsztatów pozwalają bez problemów rozpocząć efektywne drukowanie z żywic fotopolimerowych w technologii LFS.

17.10.2019 9:00 - 17:30 bezpłatne Dowiedz się więcej >

Materiały Archiwalne

Materiały Archiwalne

SZKOLENIE STACJONARNE

Warsztaty z obsługi drukarek 3D Formlabs Form 3 w technologii LFS

Darmowe warsztaty z obsługi drukarki 3D Formlabs Form 3. Dowiedz się, na czym polega drukowanie 3D w technologii Low Force Stereolithography™ (LFS). Poznaj tajniki poprawnego przygotowania modelu do druku i obsługi najnowszej drukarki 3D Form 3 wraz z postprocessingiem. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas całodniowych warsztatów pozwalają bez problemów rozpocząć efektywne drukowanie z żywic fotopolimerowych w technologii LFS.

Zakończone

WEBINARIUM

Jak osiągnąć zwrot z inwestycji? Przemysłowe zastosowania drukarek 3D

Dowiedz się, dlaczego druk 3D rozpowszechnił się w firmach produkcyjnych. Sprawdź, jakie możliwości dają technologie addytywne i ile to właściwie kosztuje? Podczas szkolenia online przedstawimy kilka wdrożeń drukarek 3D w firmach z różnych gałęzi przemysłu. Zaprezentujemy także przykładowe analizy ROI oraz podpowiemy, jak osiągnąć szybki zwrot z inwestycji w druk 3D.

Zakończone

WEBINARIUM

Jak sfinansować inwestycję w technologię druku 3D?

Często jedną z barier przed wdrożeniem drukarki 3D jest zbyt wysoki próg wejścia. Problem ten dotyczy zarówno firm z sektora MŚP, jak i dużych zakładów lub fabryk. W jaki sposób małe firmy mogą pozyskać fundusze na zakup desktopowej drukarki 3D? Jakie są możliwości sfinansowania inwestycji w przemysłowe i produkcyjne systemy druku 3D? Co powinien zrobić przedsiębiorca, który nie dysponuje budżetem na postawienie farmy drukarek 3D? Podczas tego szkolenia postaramy się przybliżyć możliwości sfinansowania inwestycji w technologie przyrostowe w różnych wariantach.

Zakończone

WEBINARIUM

Wstęp do cyfrowej stomatologii: drukowanie, modelowanie i skanowanie 3D

Wszystko, co trzeba wiedzieć, by rozpocząć pracę z technologiami 3D na jednym szkoleniu. Podczas webinarium opowiemy, czym jest druk 3D i jakie ma zastosowania we współczesnej stomatologii. Przedstawimy przykłady zastosowania drukarek 3D przez dentystów i techników dentystycznych. Pokażemy, jak przygotować model 3D do druku na przykładzie bezpłatnego oprogramowania. Zaprezentujemy również możliwości dentystycznych skanerów 3D. Na koniec przewidujemy czas na zadawanie pytań podczas sesji Q&A.

Zakończone

WEBINARIUM

Praktyczne wykorzystanie druku 3D. Przegląd technologii i zastosowań

Wejdź w świat druku 3D. Dowiedz się wszystkiego o najpopularniejszych technologiach przyrostowych. Poznaj standardowe materiały wykorzystywane do szybkiego prototypowania oraz zaawansowane filamenty i żywice do specjalistycznych zastosowań. Szkolenie online przybliża najważniejsze zagadnienia związane z drukiem 3D, dzięki którym łatwiej dobierzesz odpowiednią technologię i materiały do swoich potrzeb.

Zakończone

WEBINARIUM

Na czym polega przemysłowa technologia FDM?
Systemy druku 3D, materiały i zastosowania

Webinarium przybliża działanie profesjonalnych maszyn do druku 3D oraz ich możliwości w zastosowaniach przemysłowych. Na szkoleniu zaprezentujemy technologię napawania materiału termoplastycznego na przykładzie rozwiązań stosowanych w systemach Stratasys F123 oraz Stratasys Fortus. Przedstawimy także przewagę przemysłowych rozwiązań druku 3D nad desktopowymi drukarkami. W programie szkolenia przewidujemy również prezentację funkcji oprogramowania GrabCAD Print.

Zakończone

WEBINARIUM

Technologia PolyJet. Jak wykorzystać najbardziej precyzyjną metodę druku 3D?

Technologia PolyJet opracowana przez Stratasys to obecnie jedna z najbardziej precyzyjnych metod wytwarzania przyrostowego. Systemy PolyJet mogą tworzyć wydruki wielokolorowe i wielomateriałowe. Jak wykorzystać taki potencjał? Czy obsługa systemów PolyJet wymaga specjalistycznych umiejętności? Jak powstają modele z kilku żywic o różnych właściwościach jednocześnie? Weź udział w szkoleniu i poznaj tajniki technologii PolyJet.

Zakończone

WEBINARIUM

Jak działa drukarka 3D w technologii SLA?
Przegląd materiałów i zastosowań druku 3D

Technologia stereolitografii bez tajemnic. Podczas szkolenia online wytłumaczymy, w jaki sposób budowany jest model w technologii odwróconego SLA na przykładzie drukarki 3D Formlabs Form 2. Omówimy również właściwości oraz zastosowania żywic fotopolimerowych, a także podstawowe zasady przygotowywania modeli CAD do druku 3D w programie PreForm. Zaprezentujemy możliwości metody SLA w tworzeniu narzędzi i uchwytów, funkcjonalnych prototypów oraz części zamiennych.

Zakończone

SZKOLENIE STACJONARNE

Praktyczne warsztaty z obsługi drukarek 3D z serii Stratasys F123

Przemysłowe drukarki 3D są wyposażone w rozwiązania technologiczne, które zapewniają wysoką jakość druku, powtarzalność oraz dokładność wymiarową. Celem całodniowych warsztatów jest zapoznanie z zasadami, jak wydajnie używać drukarek 3D z serii Stratasys F123. Podczas szkolenia stacjonarnego każdy z uczestników ma możliwość dokładnego zapoznania się z obsługą maszyny, zobaczenia wydruków z różnych materiałów oraz zaznajomienia się z funkcjami programu GrabCAD Print.

Zakończone

SZKOLENIE STACJONARNE

Praktyczne warsztaty z obsługi drukarek 3D w technologii PolyJet

Drukarki 3D pracujące w technologii PolyJet mogą wytwarzać modele o gładkiej powierzchni i w doskonałej dokładności z wysokością warstwy sięgającą kilkunastu mikrometrów. Podczas całodziennego szkolenia przedstawimy dobre praktyki pracy z drukarkami 3D z serii Stratasys Objet. Na warsztatach dowiesz się, jak bezpiecznie i wydajnie korzystać z maszyn Stratasys drukujących z żywic fotopolimerowych oraz jak optymalizować model CAD do druku w programie GrabCAD Print.

Zakończone

SZKOLENIE STACJONARNE

Praktyczne warsztaty z obsługi drukarek 3D w technologii SLA

Weź udział w darmowych warsztatach z obsługi drukarki 3D Formlabs Form 2. Dowiedz się, na czym polega drukowanie 3D w technologii SLA. Poznaj tajniki poprawnego przygotowania modelu do druku i obsługi drukarki 3D Form 2 wraz z postprocessingiem. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas całodniowych warsztatów pozwalają bez problemów rozpocząć efektywne drukowanie z żywic fotopolimerowych w technologii SLA.

Zakończone

SZKOLENIE STACJONARNE

Praktyczne warsztaty z obsługi drukarki 3D dla dentystów

Wejdź w świat stomatologii cyfrowej z drukarką 3D. Całodniowe szkolenie stacjonarne ma na celu przybliżyć możliwości drukarki 3D Formlabs Form 2 w branży dentystycznej. Certyfikowany szkoleniowiec przedstawi zasady poprawnej obsługi urządzenia oraz doboru właściwych materiałów dentystycznych do druku. Na bezpłatne szkolenie zapraszamy lekarzy dentystów, implantologów, ortodontów oraz techników dentystycznych.

Zakończone

POKAZ SPECJALNY

Premierowy pokaz drukarki 3D Form 3. Formlabs Roadshow 2019

Zobacz na żywo po raz pierwszy w Polsce drukarkę 3D Formlabs Form 3. Zarezerwuj miejsce na specjalnym pokazie, który odbędzie się podczas targów 3D Solutions w Poznaniu 5 czerwca. Dowiedz się, jak osiągnąć sukces z najnowszą drukarką 3D od Formlabs.

Dla pierwszych 20 osób zapewniamy bezpłatne wejściówki na targi 3D Solutions / ITM w Poznaniu.

Zakończone

SZKOLENIE STACJONARNE

Praktyczne warsztaty z obsługi drukarek 3D w technologii SLA

Weź udział w darmowych warsztatach z obsługi drukarki 3D Formlabs Form 2. Dowiedz się, na czym polega drukowanie 3D w technologii SLA. Poznaj tajniki poprawnego przygotowania modelu do druku i obsługi drukarki 3D Form 2 wraz z postprocessingiem. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas całodniowych warsztatów pozwalają bez problemów rozpocząć efektywne drukowanie z żywic fotopolimerowych w technologii SLA.

Zakończone

Zamów darmowy wydruk próbny

Zamów bezpłatny zestaw pokazowy lub zapytaj o próbny wydruk własnego modelu. Porównaj technologie druku 3D. Sprawdź właściwości materiałów. Zobacz rewolucyjne możliwości druku 3D.

Zamów wydruk