fbpx
shop-icon

Drukarka 3D
BLT S800

Przemysłowa drukarka 3D do metalu dla elementów wielkogabarytowych

Otrzymaj ofertę

Przemysłowa drukarka 3D do metalu

 • Technologia druku 3D:
  SLM (Selective Laser Melting)
 • Obszar roboczy:
  800 x 800 x 600 mm
 • Materiały:
  Stal, Nikiel, Tytan, Aluminium, oraz inne metale

󠀠󠀠󠀠󠀠󠀠󠀠󠀠󠀠󠀠⠀

 • Pewność jakości wydruku

  Modele S od BLT wyposażone są w system automatycznej korekty formowania modelu, który zabezpiecza przed zniekształceniami w druku.

 • Duże gabaryty

  Na modelu S800 możliwy jest druk dużych części dla energetyki oraz branż automotive i aerospace.

 • Automatyczna cyrkulacja proszku

  System obiegu proszku w S800 jest zamknięty i zautomatyzowany. Dozowanie, zużycie i przesiewanie odbywają się za pomocą urządzeń peryferyjnych.

 • Dwukierunkowy recoating

  Nakładanie warstw proszku metalowego może odbywać się w jednym lub w dwóch kierunkach dla przyspieszenia pracy.

Najważniejsze cechy BLT S800

 

UPS

Wbudowany zasilacz awaryjny

 

100μm

Grubość warstwy od 20 do 100 mikronów

 

6-10x

Liczba laserów w możliwych konfiguracjach

 

10 lat

Maksymalna możliwa żywotność filtra

Korzyści

 • Szerokie zastosowanie
  Drukarki 3D od BLT umożliwiają produkcję części w wielkich gabarytach. S800 sprawdzi się w produkcji części inżynieryjnych oraz części silników z wysokim standardem wytrzymałości.
 • Branża automotive
  Branża motoryzacyjna wykorzystuje BLT S800 do produkcji strategicznych części silnika, które przenoszą duże przeciążenia lub innych części samochodowych o skomplikowanej geometrii.
 • Lotnictwo
  Duża komora robocza sprawdzi się przy produkcji strategicznych części przy silnikach rakietowych, gdzie liczą się wytrzymałość i trwałość przy jednoczesnym skomplikowaniu kształtu.
 • Śledzenie procesu druku
  Oprogramowanie BLT zapewnia niezawodną diagnozę wad druku, kontrolę jakości rozprowadzania proszku i rekonstrukcję 3D. Wszystkie dane cyklu druku są dostępne do prześledzenia.

BLT S800
Drukarka 3D do metalu

Dodatkowe zalety drukarki 3D BLT S800

 • Szybkość pracy
  Model wyróżnia się dwukierunkowym rozprowadzaniem proszku, który przyspiesza pracę drukarki. Konfiguracja urządzenia z dziesięcioma laserami dodatkowo zwiększa szybkość produkcji elementów.
 • Wygodna i bezpieczna obsługa
  Model S800 wyposażony jest w podwójne drzwi, które umożliwiają bezpieczną operację w komorze bez rozszczelniania systemu.
 • Gaz osłonowy
  Zaawansowany system przepływu gazu osłonowego gwarantuje doskonałą czystość wydrukowanych modeli, a tym samym homogeniczność i wytrzymałość drukowanych obiektów. Szczelna komora zapewnia z kolei niskie zużycie gazów osłonowych, które cyrkulując wewnątrz urządzenia filtrowane są z zanieczyszczeń.
 • Zużycie energii
  BLT S800 będzie zużywała od 22 do 28 kW energii w zależności od konfiguracji laserów.
 • Wszechstronność materiałowa
  S800 obsługuje różnorodne metale i stopy, co pozwala na produkcję części o różnej funkcjonalności.
 • Skomplikowane geometrie części
  Technologia SLM łączy wytrzymałość stopów metali ze skomplikowaną geometrią i niską masą. Precyzyjne krzywe i kanały w elementach będą przydatne w rozwiązaniach dla energetyki i mobilności.
 • Wielkość komory roboczej
  Dzięki obszarowi roboczemu o wymiarach 800x800x600 mm możliwy jest druk dużych części. 

Poznaj korzyści wdrożenia
drukarki 3D BLT S800

Bezpłatny wydruk

Dobierz darmowy zestaw wydruków
próbnych lub zapytaj o wydruk
własnego modelu.

Zamów wydruk

Umów pokaz

Umów się na bezpłatny pokaz
drukarki 3D w Twojej firmie
lub w naszym showroomie.

Umów pokaz

Zapytaj o szczegóły

Masz pytania? Chcesz otrzymać
indywidualną ofertę? Porozmawiaj
ze specjalistą BLT

Skontaktuj się

Materiały do druku 3D obsługiwane przez BLT S800

 • 316L jest popularnym wyborem w druku 3D ze względu na swoje właściwości antykorozyjne i antyalergiczne, a także estetyczny wygląd przypominający srebro. Jest wykorzystywana w szerokim zakresie aplikacji, od biżuterii i narzędzi chirurgicznych po przemysł motoryzacyjny, lotniczy, energetyczny, a także w urządzeniach gospodarstwa domowego i przemyśle spożywczym oraz chemicznym. Stal ta jest austenityczna, co oznacza, że posiada wysoką zdolność do wydłużenia i jest niemagnetyczna. Chrom zawarty w stali tworzy na jej powierzchni warstwę ochronną, która w przypadku uszkodzenia samoczynnie się odbudowuje. Stal 316L jest łatwa do formowania na zimno i doskonale nadaje się do spawania przy użyciu różnych metod, jednak nie zaleca się stosowania spawania gazowego.
Dowiedz się więcej
 • Hastelloy X, Inconel 625 oraz Inconel 718 to zaawansowane stopowe materiały używane w druku 3D z metalu, które cechują się wyjątkowymi właściwościami, szczególnie w ekstremalnych warunkach temperaturowych i korozyjnych.
Dowiedz się więcej
 • Opisane materiały do druku 3D w metalu, takie jak Cp-Ti Grade 1, Ti-6Al-4V Grade 23, Ti-6.5Al-1Mo-1V-2Zr oraz Ti-6Al-2Mo-2Nb-2Zr-2Sn-1.5Cr, to stopowe i czyste formy tytanu wykorzystywane w zaawansowanych zastosowaniach przemysłowych.
Dowiedz się więcej
 • AlSi10Mg jest popularnym stopem aluminium wykorzystywanym w druku 3D, docenianym za swoją wytrzymałość, właściwości termiczne, niską wagę oraz elastyczność w postprocessingu. Ten stop jest chętnie wybierany do prototypowania i produkcji, zwłaszcza w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym i automatyce. Dzięki AlSi10Mg możliwe jest tworzenie większych modeli niż przy użyciu innych materiałów do druku metalowego 3D. Stop ten oferuje parametry podobne do odlewów, z odpowiednią wytrzymałością i gęstością, spełniając standardowe wymagania jakościowe przemysłu.
Dowiedz się więcej
Oprogramowanie BLT-MCS i BLT-MES

Drukarki BLT to pełen pakiet rozwiązań cyfrowych. Wszystkie urządzenia działają w oparciu o dedykowane oprogramowanie BLT-MCS. W płynnej integracji drukarka-operator znajdziesz takie rozwiązania jak monitorowanie błędów i wprowadzanie korekt druku na żywo, inteligentne dozowanie proszku czy rozpoznawanie obrazu w pracy z warstwami. Rozszerzenie o program BLT-MES pozwoli ci zarządzać parkiem drukarek 3D i produkcją masową.

Więcej >

Specyfikacja drukarki 3D BLT S800

Pobierz pełną specyfikację

Galeria wydruków

Polecane produkty tej marki