fbpx
shop-icon

Drukarki Stratasys z serii TechStyle rewolucją dla przemysłu modowego

Druk 3D to przyszłość przemysłu modowego

Branża modowa jak i sam proces projektowania kreacji modowych mają wielką szansę wspiąć się na wyższy poziom dzięki zastosowaniu technologii addytywnej. To dzięki jej zastosowaniu projektant może dosłownie w kilka chwil wdrożyć swoją wizję zmian i poprawek na wytworzonych wcześniej kreacjach, w danej chwili, bezpośrednio na danym materiale, co znacznie obniża czas trwania procesów projektowania oraz testowania nowej kolekcji.
Dzięki zastosowaniu druku 3D w modzie, projektanci i domy modowe na całym świecie ograniczają zużycie zasobów naturalnych i generują mniej odpadów, co sprzyja walce z ochroną klimatu.

Indywidualne kreacje, efektywniejsza realizacja projektów

Druk 3D staje się coraz popularniejszym narzędziem dla projektantów mody. Obuwie, okrycia wierzchnie w tym sukienki, marynarki, t-shirty, a nawet dodatki takie jak torebki, saszetki lub okulary są coraz częściej projektowane przy pomocy technologii addytywnej. To znacznie krótszy i tańszy proces w porównaniu do produkcji standardowej. Dodatkowo, technologia druku 3D zapewnia prostą we wdrożeniu możliwość znakowania i personalizowania danego produktu, co tworzy go wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju. Technologia addytywna daje szerokie pole do popisu przy tworzeniu bardzo skomplikowanych kształtów, które są przenoszone bezpośrednio na bazową kreację, co byłoby niemal nie możliwe do realizacji wykorzystując dotychczasowe technologie produkcji ubrań, obuwia lub dodatków. Każdy, nawet najmniejszy element kreacji może być dopasowany do indywidualnego projektu klienta, tworząc unikalny produkt w znacząco krótszym czasie oraz – co niemniej ważne – zużywając do produkcji znacznie mniej zasobów naturalnych.

Trend redukcji. Mniej znaczy więcej

Zastosowanie druku 3D sprzyja redukcji globalnej, masowej produkcji tekstylnej, bowiem używaną odzież w prosty sposób można zamienić w nowe, pełne ekspresji oraz nietuzinkowej wizji kreacje modowe. Jest to możliwe niemal od ręki, w krótkich seriach, zachowując przy tym mechanizm redukcji kosztów, gdyż pominięty został czasochłonny i kosztowny proces produkcji masowej.
Technologia addytywna wpłynęła bezpośrednio na przeprojektowanie łańcucha dostaw, czyniąc go zarówno efektywniejszym jak i przystępniejszym dla klienta końcowego.

Nieograniczona kreatywność i swoboda projektowania

Technologia druku 3D TechStyle od firmy Stratasys umożliwia naniesienie druku bezpośrednio na tkaninę. Dzięki temu projektowanie mody zmienia swoje oblicze i przenosi się całkowicie do świata cyfrowego dając projektantom niemal nieskończone możliwości twórcze, wyzwalając w pełni ich wizję i wyobraźnie o danej kreacji. Ta przewaga nad tradycyjnymi formami projektowania umożliwia tworzenie fantastycznych iluzji optycznych bezpośrednio na tekstyliach i odzieży wykorzystując przy tym szerokiej gamy sztywne lub elastyczne, pełnokolorowe materiały.

Drukarki 3D z serii TechStyle oferują nowy poziom swobody w projektowaniu mody umożliwiając projektantom pełną personalizację i dostosowanie projektu do indywidualnych wymagań klienta. To idealne rozwiązanie dla największych światowych marek oraz projektantów, którzy kierują swoje kreacje modowe dla wąskiego grona klientów. Technologia TechStyle wykorzystuje materiały z praktycznie nieograniczoną paletą kolorów, w wykończeniu błyszczącym lub matowym. Komora systemu Stratasys J850 TechStyle pozwala drukować na tkaninie o maksymalnej powierzchni 2m2. Zasobnik na materiały mieści 7 wkładów, co pozwala na długą i nieprzerwaną pracę urządzenia.

Niezrównana wydajność

Szeroka gama kolorów i właściwości materiałów, od sztywnych do elastycznych oraz w pełni przeźroczystych, pozwala na tworzenie unikalnych, wolumetrycznych i kolorowych wzorów na tekstyliach i odzieży, czyniąc ją wyjątkową w swoim rodzaju. System J850 TechStyle umożliwia drukowanie bezpośrednio na nowych tekstyliach, a także na odzieży używanej w celu nadania jej nowego obiegu. Drukarka wyposażona jest w wymienną tacę, dzięki czemu w trakcie jednego procesu drukowania jest możliwość przygotowania materiału na kolejnej tacy, co znacząco przyspiesza produkcję seryjną i skraca czas przestoju systemu.
System wyposażony jest w unikalną technologię Fabric Analyzer, która analizuje próbkę tkaniny pod kątem cyfrowej optymalizacji projektów.

GrabCad Print – asystent projektowy

Oprogramowanie służy do przygotowywania modeli do druku na drukarkach 3D Stratasys. Program przetwarza pliki CAD poprzez automatyczne cięcie i wyznaczanie ścieżek materiału za pomocą jednego przycisku. Oprogramowanie pozwala bezpośrednio importować pliki CAD, wykluczając tym samym wszelkie problemy związane z konwertowaniem. Po zaimportowaniu plików do druku, program sam dobierze najbardziej optymalne rozmieszczenie modeli w przestrzeni roboczej.
Oprogramowanie wspiera pracę z: uPrint (all models), Fortus (all models), Dimension (all models), F123 Series, Stratasys J700, Stratasys J735, Stratasys J750, Objet1000 Plus, Connex3 Series.

kinga-szeliga

Dowiedz się więcej na temat nowych drukarek z serii TechStyle

Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę
Kinga Szeliga
+48 577 473 333
kinga.szeliga@druk3d.cx