Na drukarkach 3D mogą powstawać realistyczne modele anatomiczne całych układów lub poszczególnych organów. Wydruki mogą odzwierciedlać wygląd prawdziwych narządów z barwnym unerwieniem czy fakturą tkanki.
Modele anatomiczne do edukacji, organy pacjentów wydrukowane na podstawie skanów USG, implanty lub narzędzia chirurgiczne. Druk 3D oferuje wiele aplikacji w medycynie. Polscy lekarze specjaliści, chirurdzy, kardiolodzy już teraz używają wydruków 3D, by lepiej przygotować się do operacji.
Oszczędzaj czas i pieniądze.
Możesz wykonać potrzebne modele
w ciągu kilku do kilkunastu godzin,
omijając koszty dostawy i wytworzenia
elementu konwencjonalnymi metodami.
Testuj i sprawdzaj,
jak będzie przebiegać operacja.
Zaplanuj wszystkie kroki
na fizycznym obiekcie.
Poprawiaj komfort
życia pacjentów i zadbaj o ich bezpieczeństwo
w trakcie operacji.
Na drukarkach 3D mogą powstawać realistyczne modele anatomiczne całych układów lub poszczególnych organów. Wydruki mogą odzwierciedlać wygląd prawdziwych narządów z barwnym unerwieniem czy fakturą tkanki.
Chirurdzy korzystają z modeli wykonanych na podstawie skanów USG lub RTG. Wierne kopie zajętych chorobą organów pozwalają lepiej zaplanować zabieg, co przekłada się na krótszy czas operowania i bezpieczeństwo pacjenta.
Druk 3D sprawdza się w wytwarzaniu indywidualnych instrumentów operacyjnych. Wydruki z materiałów biokompatybilnych mogą być sterylizowane w autoklawie i są dopuszczone do kontaktu z tkanką.
Krakowska firma MedApp dostarcza lekarzom zaawansowane technologicznie rozwiązania wizualizacji danych za pomocą hologramów, specjalistycznego oprogramowania CarnaLife Holo oraz technologii drukowania 3D. Głównym obszarem współpracy między firmą MedApp a polskimi klinikami są kardiologia oraz radiologia. Wydruki 3D były wielokrotnie sprawdzone w sytuacjach klinicznych i wykorzystane przy realnych zabiegach, m.in. w symulacji przezskórnej implantacji zastawki aortalnej (TAVI).
Czytaj dalejMożliwość zasymulowania właściwości elastycznych tkanki, przetestowanie wszczepienia sztucznej zastawki czy innego narzędzia oraz fizyczny kontakt z modelem stanowią dodatkowy pozytywny aspekt, doceniany przez lekarzy.
— Jan Witowski, doradca naukowy / MedApp S.A.
Dowiedz się więcej o medycznych zastosowaniach druku 3D. Sprawdź, jak lekarze, chirurdzy i inżynierowie biomedyczni wykorzystują drukowanie 3D do walki o nasze zdrowie. Pobierz za darmo:
Na podany adres e-mail została
wysłana wiadomość