fbpx
shop-icon
Logo Formlabs

Form Auto

Form Auto to rozszerzenie sprzętowe dla drukarek 3D Form 3/3+, które automatycznie usuwa gotowe części z platformy Build Platform 2 i rozpoczyna następny wydruk bez potrzeby interakcji operatora, umożliwiając wydruk 3D 24/7 bez przestojów drukarki.

Zasada działania Form Auto

Wykorzystując dowolną drukarkę Form 3/B/+, Build Platform 2 z rozwiązaniem Quick Release oraz Form Auto stworzysz swoją własną linię produkcyjną z nieprzerwaną pracą – druk 3D 24h/7 przez 7 dni w tygodniu.

Form Auto samodzielnie otwiera nasadę drukarki, zdejmuje platformę oraz odłącza wydruki. Następnie transportuje je bezpośrednio do pojemnika, który jest gotowy do użycia w myjce Form Wash. Po chwili rozpoczyna się wydruk następnego elementu. Całość rejestrowana jest przez kamerę, która umożliwia zdalny podgląd całego procesu wydruku.

 

 

 

 • MATERIAŁ
  Szara żywica

 • WYPRODUKOWANE CZĘŚCI
  36 dziennie

 • KOSZT Z Z FORM AUTO
  8,29 zł za sztukę
 • KOSZT BEZ FORM AUTO
  11,62 zł za sztukę (z kosztem obsługi)

Sprawdź cenę

Wydajność jak nigdy dotąd

Zwiększ skalę

Zdefiniuj na nowo wydajność produkcyjną w swojej firmie dzięki Formlabs Automation Ecosystem, w tym Form Auto, Fleet Control i High Volume Resin System.

Zminimalizuj koszt

Form Auto w pełni automatyzuje usuwanie części, wykorzystując opatentowaną przez Formlabs technologię Quick Release z Build Platform 2. Zebrane części są umieszczane w pojemniku zabezpieczonym przed promieniowaniem UV w celu płynnego przeniesienia partii do myjni Form Wash.

Drukowanie 3D 24/7

Nigdy nie pozwól, aby drukarka stała bezczynnie. Form Auto jest zawsze gotowy do rozpoczęcia następnego wydruku z operatorem lub bez niego. Twórz kolejki wielu wydruków z dowolnego miejsca. Monitoruj i przeglądaj gotowe części zdalnie za pomocą zdjęć i filmów w aplikacji Fleet Control.

Linia produktów Formlabs