fbpx
shop-icon

Drukarki UltiMaker serii Method teraz w oprogramowaniu Cura

Najnowsza wersja oprogramowania UltiMaker Cura od teraz jest kompatybilna z drukarkami MakerBot serii Method, których produkcję UltiMaker przejął w wyniku fuzji. Przeczytaj, jak, w rok po połączeniu, synergia dwóch firm sprawdza się w praktyce.

W wersji 5.6 popularnego oprogramowania Cura pojawiła się możliwość skorzystania ze slicera dla drukarek Method X i Method XL. Wprowadzone zostały także profile dla materiałów ABS-R, ABS-CF i RapidRinse

Drukuj nawet 2 razy szybciej dzięki najnowszej wersji oprogramowania Cura oraz drukarkom 3D UltiMaker serii S

Przypominamy, że od wersji 5.5 beta oprogramowania Cura zostały wprowadzone istotne zmiany w profilach druku dla użytkowników drukarek UltiMaker. Dokonana została optymalizacja profili prędkości, ograniczenie skoków przepływu materiałów oraz zwiększenie płynności druku wypełnienia naszego modelu. Zmiany te w połączeniu z drukarkami 3D UltiMaker serii S, dedykowanymi materiałami UltiMaker oraz nowym oprogramowaniem Cura pozwalają skrócić czas druku nawet do 50%.

Cura czy CloudPrint?

W rok po fuzji holenderskiego UltiMakera i amerykańskiego MakerBot rozwijane przez pierwszą firmę oprogramowanie open source Cura zyskuje nowe możliwości. Czas potrzebny na dostosowanie systemu Cura do drukarek został wykorzystany na dostosowanie obsługi formatu .makerbot i zbudowanie skutecznych profili drukowania.

Rozbudowane opcje Cura sprawiają, że teraz dla serii drukarek Method warto zastąpić nim nieco bardziej ograniczone CloudPrint. Oto kilka powodów, dla których Cura może mieć przewagę:

Osadzenie w lokalnym systemie

Cura funkcjonuje bez konieczności dostępu do Internetu, co może wzmocnić czynnik bezpieczeństwa względem opartego na chmurze CloudPrint.

Szeroki wybór ustawień

W oprogramowaniu CloudPrint gama ustawień została ograniczona dla zapewnienia intuicyjnego i bezproblemowego przepływu pracy. Cura oferuje pełny zestaw ustawień druku, gdzie do dyspozycji użytkownika udostępnione zostało ponad 600 ustawień. 

Nowe możliwości i aktualizacje

System Cura jest ustawicznie rozwijany przez UltiMaker, co wiążę się z regularnymi aktualizacjami i dostępem do nowych funkcjonalności. Cura było pionierem wielu rozwiązań w slicerach i wciąż pozostaje jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań na rynku.

Jak używać Cura dla serii drukarek Method?

Drukarkę Method można wykorzystać w oprogramowaniu Cura przez opcję “Add printer->UltiMaker printer->Add local printer”. W tej wersji nie ma jeszcze możliwości wykorzystania serii drukarek Method w module Digital Factory. Planowane jest dodanie tej opcji w kolejnych aktualizacjach.

Po dodaniu urządzenia można używać slicera tak samo jak dla dowolnej drukarki UltiMaker. Podobnie jak w CloudPrint dostępne są profile “Balanced” i “Solid”. W dalszym etapie model można dostosować na płycie projektowej, wybrać materiał druku i skorzystać z dowolnych pluginów z bazy UltiMaker Marketplace. Rezultaty pracy są zapisywane w pliku w formacie .makerbot, który należy przenieść do drukarki. Po przejściu tych kroków, nasz projekt jest gotowy do druku.

Wprowadzenie drukarek serii Method do oprogramowania Cura uruchamia nową gamę możliwości tych urządzeń i zapewnia większą kontrolę przy planowaniu druku. Większy profesjonalizm rozwiązania to dobra wiadomość dla wszystkich zainteresowanych klientów komercyjnych.


Pod poniższym linkiem możesz pobrać oprogramowanie Cura. W razie pytań konsultanci druku CadXpert pozostają do dyspozycji.

Drukarki UltiMaker można zamówić już teraz w CadXpert, a nasi eksperci pomogą w ich dostosowaniu do zapotrzebowania. Wdrożenie jest darmowe, a potencjalny zwrot z inwestycji obliczamy już w początkowej fazie współpracy. 

Chcesz wiedzieć więcej?
Skontaktuj się z nami

Kinga Szeliga
Specjalistka ds. druku 3D

tel.: +48 577 473 333
e-mail: kinga.szeliga@druk3d.cx