fbpx
shop-icon

Drukuj z włókna węglowego dzięki nowym drukarkom Stratasys z serii F123

Stratasys wprowadza na rynek nowe drukarki: F190CR oraz F370CR. To spora zmiana dla serii Stratasys F123, bowiem maszyny te pracują z materiałem Nylon-CF10 wzbogaconym o włókno węglowe. Dzięki temu drukowane elementy cechują się zwiększoną wytrzymałością i sztywnością.

Nowe możliwości Stratasys F190CR oraz F370CR

W porównaniu do urządzeń konkurencyjnych, nowe drukarki CR z serii Stratasys F123 oferują większą objętość druku (305 x 254 x 305 mm – F190CR, 355 x 254 x 355 mm – F370CR), podpory z materiałów rozpuszczalnych, szerszą dostępność materiałów oraz niższą cenę drukowanych elementów ze względu na spory rozmiar komory. Co więcej, większa, w pełni podgrzewana komora konstrukcyjna w drukarkach F190CR i F370CR w połączeniu z możliwością zastosowania ścianek stabilizujących, umożliwia produkcję wyższych elementów niż w przypadku urządzeń dostępnych na rynku. Dzięki zastosowaniu podpór z rozpuszczalnego materiału, użytkownicy nowych systemów mają możliwość drukowania elementów o dowolnej geometrii. 

Nylon-CF10 – nowy materiał kompozytowy wzbogacony włóknem węglowym

Firma Stratasys zaprezentowała również nowy materiał kompozytowy. FDM Nylon-CF10 przeznaczony do drukarek serii F123, dzięki domieszce włókna węglowego jest o ponad 60% mocniejszy i prawie trzy razy sztywniejszy od standardowego materiału nylonowego.  FDM Nylon-CF10  to tylko jeden z wielu materiałów termoplastycznych dostępnych dla drukarek serii F123, bowiem współpracują również z ABS-M30, ASA, FDM TPU 92A, ABS-CF10, PC-ABS, Diran 410MF07, ABS-ESD7. 

Zintegrowane oprogramowanie GrabCAD Print

Nowe systemy drukujące posiadają zintegrowane oprogramowanie GrabCAD Print, które w sposób prosty i intuicyjny przeprowadzi użytkownika przez cały proces produkcji, począwszy od aplikacji modelu, jego konfiguracji, aż po wydruk końcowy. Producent zapewnił również o kompatybilności urządzeń z aplikacjami innych producentów dzięki zastosowaniu systemu MTConnect.
Nowe drukarki 3D z serii F123 wyposażone zostały w podajniki wielokrotnego użytku, 7-calowy ekran kontrolny oraz wbudowaną kamerę do zdalnego monitorowania pracy urządzenia. Model Stratasys F370CR oferuje automatyczną zmianę pojemników z materiałem, więc nie zachodzi potrzeba przerywania produkcji drukowanych elementów w celu uzupełnienia materiału.  

Nowe drukarki z serii F123 są dostępne do zamówienia już teraz. Realizacja zamówień spodziewana jest w czerwcu.

Dowiedz się więcej na temat nowych drukarek z serii F123

Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę
Piotr Gurga
+48 501 473 209
piotr.gurga@druk3d.cx