fbpx
shop-icon

Nowa technologia druku 3D SAF™
i zapowiedź drukarek 3D Stratasys H Series™

Stratasys wprowadza na rynek nową technologię proszkowego druku 3D. Technologia SAF (Selective Absorption Fusion™) została opracowana dla wydajnej produkcji seryjnej części do użytku końcowego z materiałów poliamidowych oraz elastomerów. Nową technologię druku 3D będą reprezentować drukarki 3D Stratasys H Series ™.

Druk 3D w coraz większym stopniu zmienia produkcję w branżach na całym świecie, ponieważ firmy starają się działać z większą elastycznością i wydajnością. Dlatego też możliwości produkcyjne druku 3D umieściliśmy w centrum naszej strategii biznesowej. Technologia SAF stanowi znaczącą innowację, która otwiera nowe możliwości zastosowania w branżach takich jak motoryzacja, towary konsumpcyjne i elektronika oraz sprzęt przemysłowy. W rezultacie umożliwimy odejście od tradycyjnej produkcji w wielu zastosowaniach, a także umożliwimy tworzenie produktów, które można wytwarzać jedynie addytywnie — powiedział Omer Krieger, wiceprezes Stratasys ds. strategii produktu i rozwoju firmy.

Stratasys Manufacturing

Na czym polega technologia SAF?

Technologia Selective Absorption Fusion™ polega na wiązaniu sproszkowanego materiału warstwa po warstwie za pomocą lepiszcza i światła podczerwonego. W pierwszym etapie sproszkowany materiał jest nakładany na stół roboczy za pomocą obrotowego wałka. Następnie natryskiwany jest płyn absorbujący HAF™, który wstępnie wiąże warstwy według określonej geometrii. Głowice piezolektryczne precyzyjnie rozprowadzają cząsteczki płynu dla uzyskania wysokiej precyzji. Dysze natryskują pojedyncze krople lub wiele kropel dla zwiększenia szybkości wytwarzania. Na koniec lampa na podczerwień stapia warstwy na całej rozpiętości obszaru roboczego. Cały proces odbywa się w takich samych warunkach termicznych przez co każda część, niezależnie od położenia w komorze roboczej, zachowuje spójne właściwości. System czujników kontroluje proces druku oraz warunki termiczne, dzięki czemu możemy uzyskać jednorodność elementów, a także niezawodność druku w każdym procesie.

Innowacyjny system zarządzania proszkiem w technologii SAF Big Wave™ ogranicza straty materiałowe i zapewnia wysoki poziom recyklingu. Cyrkulacja proszku ogranicza dużą ekspozycje na wysoką temperaturę, przez co niweluje proces starzenia się materiału i umożliwia jego ponowne wykorzystanie w kolejnych procesach, bez utraty jakości.

saf-wydruk-3d-uchwyt

Wydruki 3D w technologii Selective Absorption Fusion™

Dowiedz się więcej na temat drukarek 3D Stratasys H Series w technologii SAF™.

Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę
Piotr Gurga
+48 501 473 209
piotr.gurga@druk3d.cx
 
 

saf-wydruk-3d

Funkcjonalne elementy z drukarki 3D Stratasys H Series

Nowa technologia druku 3D oraz maszyny Stratasys H Series mają być przeznaczone do wydajnej produkcji seryjnej. Koszt druku części ma być konkurencji względem innych technologii proszkowych. Marka Stratasys gwarantuje niezawodność urządzeń oraz dokładność wymiarową i powtarzalność druku z materiałów poliamidowych oraz elastomerów.

Drukarki 3D Stratasys H Series w technologii SAF będą dostępne w sprzedaży IV kwartale 2021 roku. Już niebawem poznamy więcej szczegółów i specyfikację techniczną nowej linii maszyn Stratasys.

saf-wydruki-3d

Stratasys Manufacturing