fbpx
shop-icon

Zapomnij o podporach z rozpuszczalnym w wodzie materiałem WSS™150 dla drukarek 3D Stratasys

W druku 3D wszystkie skomplikowane geometrie wymagają stosowania materiału podporowego. Usuwanie takich struktur z modelu może być problematyczne. Ale nie w przypadku technologii Stratays PolyJet! Nowy materiał podporowy WSS™150 może być łatwo, szybko i wygodnie rozpuszczany w zwykłej wodzie z kranu lub w standardowej zmywarce do naczyń. To takie proste.

Jedną z zalet technologii PolyJet jest łatwość usuwania materiału podporowego (support material), który ma postać żelowej substancji. Usuwamy ją za pomocą myjki ciśnieniowej lub rozpuszczając ją w roztworze wodnym.

Zadaniem supportu jest podpieranie nawisów, mostów, cienkich ścian i krawędzi, dzięki czemu wszystkie detale lub nawet najbardziej skomplikowane geometrie mogą być z powodzeniem drukowane.

Model o skomplikowanej geometrii z licznymi “zawieszonymi” detalami wykonany w technologii PolyJet z użyciem rozpuszczalnego materiału podporowego

Wygodne i szybkie suwanie podpór w druku 3D

Teraz usuwanie podpór jest jeszcze łatwiejsze, szybsze i bardziej ekologiczne, dzięki materiałowi WSS™150, który rozpuszcza się po umieszczeniu modelu w wodzie – bez dodatku innych substancji czy rozpuszczalników.

Łatwość usuwania podpór jest istotna w przypadku złożonych, kompleksowych części lub w projektach z cienkimi, drobnymi i łatwo łamliwymi elementami, które wymagałyby czasochłonnego ręcznego przetwarzania końcowego. Rozpuszczalny w wodzie materiał podporowy nie narusza geometrii precyzyjnych wydruków i nie uszkadza modelu.

Szybki, jednoetapowy postprocessing to również duże ułatwienie i spora oszczędność czasu dla drukowania wieloseryjnego. Przy produkcji kilkunastu lub kilkudziesięciu modeli na jednym obszarze możemy całą serie zanurzyć w wodzie i poczekać na efekt, bez naszej ingerencji i bez ręcznego odrywania suportu od każdego modelu osobno.

Rozpuszczalny w wodzie materiał podporowy Stratasys WSS™150 jest kompatybilny z drukarkami 3D Stratasys J35 Pro oraz Stratasys J55 Prime.