fbpx
shop-icon

Żywica Draft - drukuj nawet 4 razy szybciej

Nowy materiał Formlabs do druku w technologii SLA i LFS umożliwia szybkie prototypowanie z żywicy fotopolimerowej. Razem z aktualizacją oprogramowania PreForm 3.0 otrzymujemy narzędzia do szybkiego i precyzyjnego druku 3D.

Do tej pory szybkie prototypowanie było domeną technologii napawania termoplastów (FDM). Teraz z żywicą Draft możemy wykonać ten sam model w porównywalnym czasie, ale z większą precyzją i z lepszym wykończeniem powierzchni.

185.70.182.194.

Wydruki 3D wykonane z żywicy Draft

Szybkie prototypowanie w SLA

Aktualizacja oprogramowania PreForm oraz wprowadzenie żywicy Draft umożliwia drukowanie na drukarkach 3D Form 2 oraz Form 3 z wysokością warstwy równą 300 mikrometrów. W ten sposób możemy osiągnąć wysoką prędkość druku przy zachowaniu tej samej dokładności wytwarzania w osiach X i Y. Nowa żywica Draft buduje model 3-4 razy szybciej od żywic Standard. Druk przykładowego modelu z żywicy inżynieryjnej może trwać do 5 godzin. Z żywicą Draft jesteśmy w stanie wykonać go w zaledwie 1 godzinę 20 minut, czyli 73% szybciej.

Drukarka 3D Form 2 zawsze wyróżniała się rozdzielczością, nigdy nie uważaliśmy jej za tak szybką jak nasza drukarka FDM. Draft Resin całkowicie to zmienia. Dzięki żywicy Draft jesteśmy w stanie drukować części o 20% szybciej niż w FDM z wypełnieniem o niskiej gęstości i 40% szybciej niż w FDM z równoważnym, pełnym wypełnieniem — Jeremy Mikesell, Engineering Manager of Research at Cycling Sports Group.

Wydruk na każdą iterację

Projektanci CAD oraz działy rozwoju produktu wykonują wiele wersji jednego obiektu. Technologia FDM pozwala w szybki sposób wydrukować model do weryfikacji poprawności projektu, ale nie zapewnia wysokiej precyzji. Dokładność wymiarowa jest konieczna na przykład podczas testów pasowania. Teraz dzięki żywicy Draft można wykonać nawet kilka wydruków w ciągu dnia – każdy w wysokiej rozdzielczości i z gładką powierzchnią.

draft formlabs iteracje

Szybkie drukowanie przydaje się podczas doskonalenia produktu, gdy wytwarza się kilka różnych wersji obiektu

 

Porównanie druku modelu z żywicy Draft oraz żywicy Clear

draft
Wysokość warstwy = 300 mikrometrów

Draft Resin Clear Resin
Czas druku 2h 5min. 8h 46min.

 

Dowiedz się więcej na temat nowej żywicy Draft

Sprawdź szczegóły
Otrzymaj bezpłatny wydruk próbny

Sprawdź możliwości druku 3D z materiału do szybkiego prototypowania Formlabs Draft Resin. Skontaktuj się z nami, by zamówić bezpłatny wydruk próbny.

Chcę zamówić wydruk

Proponowane posty

Proponowane posty